Snad každá žena občas řeší nějaké to kilo navíc. Většinou se snažíme vybrat takové oblečení, které nějaký ten špíček zamaskuje. Ale napadlo by vás, že s touhle „kamufláží“ může pomoci i make-up?
Pokud totiž přitáhnete pozornost například ke svým očím nebo opticky zúžíte obličej, nikoho ani nenapadne, že se třeba trápíte (často ovšem zbytečně) kvůli jiným partiím svého těla. Jak tedy na to?
Začněte u očí
Jak už jsme zmínili, oči hrají v líčení zásadní roli. Jsou tím prvním, co na člověku přitahuje pohledy druhých. Tak proč toho nevyužít?
Zkuste zvolit (samozřejmě v závislosti na příležitosti a denní době) výraznější líčení, třeba kouřové. Pamatujte, že ve vnitřním koutku oka by měl být stín nejsvětlejší, ve vnějším pak nejtmavší – tím se oči opticky otevřou a zvětší. Nezapomeňte také pěkně nalíčit řasy.
Vaším spojencem je také výrazná oční linka – ideálně na vnějších koutcích oka zvednutá do „křídel“. Tím opět oči nejen zvětšíte, ale také opticky zúžíte obličej. Jen pozor, ne pro všechny příležitosti se taková linka hodí…
Nezapomeňte na obočí
A ještě jednou oči, respektive obočí. Jeho křivku sice ovlivňuje hlavně to, jaký máte tvar obličeje, nicméně jeho úpravou můžete také mnohého dosáhnout. Zapomeňte na uzoučkou linku – vsaďte raději na přirozený vzhled. Nebojte se obočí zvýraznit – přitáhnete díky tomu pozornost k vrchní části obličeje.
Jak na rty
Naopak ke spodní části své tváře pozornost příliš nepoutejte – chcete, aby prim hrály oči. Ostatně obecné pravidlo říká, že zdůrazňujete-li právě svůj pohled, na rty byste se příliš soustředit neměla. A v našem případě to platí také. Takže rty nechejte pěkně přirozené, případně pro ně zvolte nějakou světlou rtěnku.
Tvářenka a kontury jako spojenec
Řada žen při líčení zapomíná na tváře. A přitom právě tvářenka je skvělým pomocníkem, jak obličej opticky zúžit. To samé platí i o konturování. Obojí se opět odvíjí od tvaru vašeho obličeje, a tak neexistuje žádná univerzální rada, jak tyto dva „nástroje“ využít – pokud si nejste jistá, jak na to, najdete na internetu spoustu návodů a videí, jež se budou hodit přímo pro vás.
Foto: Shutterstock
Autorka: Šárka Mikulová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account