597

Po dvou dlouhých letech omezování svatebních oslav, je rok 2022 tím, kdy si všechny nevěsty budou moci užít svůj den ve velkém stylu. Přiznejme si to, že svatby jsou náročné na váš čas i psychiku. Už jste zvládly vybrat lokaci, rozposílat svatební oznámení, vybrat šaty a zarezervovat fotografa? Skvělé! Teď přichází čas věnovat se sama sobě! Většina svatebních odborníků se každopádně schodne: nemíchejte příliš věcí dohromady a zvlášť těsně před svým dnem „D“. Vaše pleť potřebuje nějaký čas, aby si zvykla (nejen na ošetření, ale třeba i na novou kosmetiku). Ale teď, když jsem vás varovala, přichází čas na to věnovat se tomu podstatnému…

Co dělat, když máte … před svatbou?

12 měsíců před svatbou

Pokud máte pocit, že váš úsměv není tak perfektní, jak by mohl být, teď je ideální chvíle s tím něco udělat. Naplánujete si návštěvu u vašeho zubního odborníka a poraďte se s ním, co je možné k dokonalosti vašeho úsměvu vylepšit. Co například vyzkoušet bělení zubů a posunout váš odstín o stupeň blíže k bělejšímu úsměvu? 

Foto: Shutterstock

9 měsíců před svatbou

Pokud máte problematickou pleť, nyní je správný čas promluvit si o ní s odborníkem nebo kosmetičkou. Odborníci v tomto oboru vám budou schopni poradit s vaším předsvatebním režimem a poradí procedury nebo produkty, které v dostatečném předstihu mohou akné nebo takzvanou růžovku minimalizovat.

3 – 6 měsíců před svatbou

Lékaře často navštěvují nevěsty, které se před svatbou ptají po estetických úpravách jako jsou výplně rtů, nechirurgické operace nosu nebo konturování obličeje. Pokud o něčem takovém přemýšlíte, domluvte si konzultaci v dostatečném předstihu před vaším svatebním dnem, abyste se ujistili, že budete se změnou svého vzhledu spokojeni. Pokud totiž výsledek nebude podle vašich představ, budete mít dostatek času výplně HA rozpustit (i když to je samozřejmě ta poslední možnost). Navíc většina těchto kosmetických zákroků potřebuje dostatek času, aby se takzvaně usadila a tím je rozhodně pár týdnů, ne-li měsíců. Vždy ale začínejte spíše s menšími úpravami, protože přidat a efekt doplnit můžete vždycky.

3 měsíce před svatbou 

O slovo se hlásí retinol. Pokud už delší čas přemýšlíte, že by vaše pleť potřebovala rozzářit a omladit, je retinol vůbec ta nejúčinnější látka v boji proti vráskám. Jde o formu vitaminu A, která je velmi důležitá pro regeneraci pleti. Vytváří totiž nové kožní buňky, čímž podněcuje kůži k obnově. Retinol navíc stimuluje produkci kolagenu, čímž zajišťuje, že pleť zůstane vláčná a pružná a sníží se množství vrásek. Důležité je ale poradit se o jeho aplikaci s odborníkem a ponechat si dostatek času na přizpůsobení vaší pleti. 

Foto: Shutterstock

2 týdny před svatbou

Nervy vrcholí a vy i vaše pokožka si pravděpodobně zasloužíte trochu relaxace a uklidnění. Objednejte se na kosmetické ošetření obličeje, ale nezkoušejte nic, co nemáte již vyzkoušené. Teď není čas na žádné experimenty! Jediné, co potřebujete je odreagovat sebe i svou pleť. 

7 dní před svatbou

Zaměřte se na domácí péči o obličej. Můžete zvýšit nebo snížit frekvenci aktivních produktů v péči o pleť a zaměřit se na hydrataci a jas, abyste snížili její suchost, podráždění a šupinatění. Nezkoušejte však žádné nové přípravky nebo produkty na tvář, než ty, na které jste dlouhodobě zvyklé. A zaměřte se na spánek! Ten k zářivé a krásné pleti potřebujete na seznamu jako číslo jedna.

Foto: Shutterstock

48 hodin před svatbou

Možná to nebude zrovna nejpříjemnější návštěva, ale objednejte se na dentální hygienu. Je to totiž spolehlivý způsob, jak udělat váš úsměv zářivější a bělejší takřka na počkání. Hned další v pořadí je pak vaše perfektní manikúra nebo pedikúra. Vyrazte s kamarádkami odreagovat se do nehtového studie a užijte si odpoledne plné zábavy a smíchu.

24 hodin před svatbou

Ať už se vaše pleť nachází v jakékoliv fázi, den před svatbou už nic neřešte. Vaším nejlepším přítelem je teď dostatečný pitný režim, hodně smíchu, relaxace a velmi dlouhý noční spánek, abyste se na svůj výjimečný den cítili skvěle.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář

Komentáře jsou uzavřeny.

  1. Hanka Vránová 5 měsíci ago

    Suprově napsané, díky moc za článek. Já mám teda svatbu už dávno za sebou, ale jedna moje dobrá kamarádka teď tu svoji plánuje, tak to prožíváme společně. Je ale pravda, že ona to má o něco jednodušší, než jsem to měla já. Jí se nakonec o spoustu věcí bude starat tento svatební salón – https://www.pujcovna-renata.cz/svatebni-salon/ To já si musela všechno včetně šatů shánět na vlastní pěst.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account