136

I přesto, že získání břišních svalů jako má většina světových topmodelek není váš cíl (upřímně ani můj!), nikdo z nás se nechce denně probouzet s nafouklým břichem a špatným pocitem sami ze sebe. Nadýmání sice není žádným velkým zdravotním problémem, ale určitě je to stav, který nám způsobuje mnoho nekonfortu. Může ho způsobovat mnoho faktorů jako je špatná strava, syndrom dráždivého tračníku, intolerance na laktózu, reflex kyseliny nebo zácpa. Proto jsem sepsala podle rad odborníků na zdravé stravování tipy na potraviny, jež vám pomohou v nouzi a tento stav hodně zlepšit.

11 nejlepších potravin, jež vám pomohou s nadýmáním:

Petržel

Tato mocná bylinka působí jako přírodní diuretikum a vyplavuje z těla přebytečnou vodu. Je to tak účinné, že mnoho celebrit popíjí vývar z petržele před takovými událostmi jako je účast na červeném koberci. Tipem nutričních odborníků je velká hrst čerstvých petrželových listů, která se přihodí do kuřecího vývaru nudlové polévky – nebo jakékoliv polévky s nízkým obsahem sodíku. Pro okamžitou úlevu nemůže ani ublížit žvýkání syrové petrželky.

Zázvor

Existuje důvod, proč nám lékaři říkají, že na podráždění žaludek je ideální popíjet zázvorové pivo. Ukázalo se totiž, že zemitá, mírně kořeněná chuť zázvoru řeší mnoho nejrůznějších bolestí břicha – včetně plynatosti a nevolnosti. Sníst kousek syrového zázvory je nejlepším způsobem, jak rychle bojovat s plynatostí. Zázvor ale můžete i nastrouhat do vegetariánského jídla nebo ho přidat do smoothie.

Kajenský pepř

Toto koření rozpouští trávicí enzymy, což může pomoci zmírnit plynatost a nadýmání. Tipem nutričních specialistů je přidat špetku kadetského pepře do sklenice teplé vody a zakápnout šťávou z čerstvého citrónu. Tento drink vám pomůže s pravidelným trávením. 

Celer

Možná vám to bude znít zvláštně, ale být extra hydratovaný ve skutečnosti způsobí, že se vaše tělo bude zbavovat přebytečných tekutin. S tím může pomoci i velmi vysoký obsah vody v celeru, který je také přírodním diuretikem.

Fenykl

Tato zelenina s lanýžovou příchutí je tajným trikem mnoha odborníků a fitness trenérů. Zkuste ji přidat do svého týdenního jídelníčku a uvidíte ten rozdíl. Další variantou je například přidat lžičku fenyklových semíne do čaje a nechat vylouhovat. Snadno se tak zbavíte jakékoliv plynatosti.

Psyllium v prášku

Psyllium v prášku má laxativní účinek, který působí blahodárně pro naše střeva. Zkuste si ho přidat ráno do svého smoothie nebo rozmíchat ve sklenici vody s citrónem. Uvidíte, že po pár dnech používání bude mít blahodárný efekt na vaše střeva.

Banány

Tito žlutí krasavci jsou nabití draslíkem – tedy minerálem, který podle odborníků pomáhá se zadržováním vody. Přidejte je do svého denního jídelníčku. Mohou být skvělou svačinou, která vás zasytí, pokud jste se rozhodli zhubnout a navíc vám pomůže s nafouklým bříškem.

Okurka

Tato zelenina obsahuje sloučeniny, které vyplavují přebytečnou vodu a snižují otoky. Ano, také to je důvod, proč si celebrity (a samozřejmě i my smrtelníci 🙂 dávají plátky okurek na oči, aby je neměli tak nateklé. Díky její pravidelné konzumaci můžete udělat prakticky to stejné pro vaše břicho. 

Sladké brambory

Stejně jako banány jsou batáty nabité draslíkem. Navíc jsou bohaté na vlákninu, která podporuje zdravější a šťastnější trávicí systém. Podle nutričních odborníků je můžete zařadit i na snídaňové menu. Co vyzkoušet rozpečené sladké brambory s chia semínky a mandlovým máslem?

Chřest

Podle studií se ukázalo, že tato zelenina má protizánětlivé účinky. A to jde ruku v ruce s nadýmáním. Chřest je podle odborníků silné diuretikum a mezi jeho další benefity patří také vysoký obsah vlákniny, která pomáhá s perfektně fungujícím trávicím systémem.

Máta peprná

Tato bylinka je léty prověřenou klasikou, která pomáhá s bolestmi břicha a s jeho nadýmáním. Navíc skvěle chutná! Můžete ji přidat do jídla a nebo ji zalít horkou vodou a připravit si tak lahodný čaj.

Foto: Shutterstock 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account