Známe to všechny. Tolik se nám chce na záchod a před ním stojí zhruba 50 žen se stejným problémem. Kolem nás procházejí volným krokem pánové, jejich zdržení na WC se řádově týká 5 minut, naše půl hodiny. A nevím, jak vy, milé dámy, ale mě po všem tom přešlapování z nohy na nohu a popohánění očima těch žen přede mnou máloco tak dovede vytočit a zkazit mi třebas návštěvu divadla, jako jednoduchá větička mého mužského protějšku: “Kdes byla tak dlouho? Čekám na tebe už věčnost!”
Pane Bože, říkám si vždycky v těch chvílích, kdy už konečně pochopí stavitelé budov (Beztak samí chlapi!), že plocha WC pro ženy by měla být aspoň 3x až 5x větší než pro muže, protože halt my si nestoupneme čtyři vedle sebe…! A to už nemluvím o tom, co všechno nás v té kabince potom mnohdy čeká… 🙁
Nic z toho ovšem neplatí v Japonsku! Nikdy nikde jsem neviděla tak úžasné záchody! Jen pro vaši představu – jdete hodinu a půl lesem a tam uprostřed malé mýtinky je splachovací WC s toaletním papírem, mýdlem a papírovými ubrousky. Čisťounké jak slovo boží. Nic není poškozeno, posprejováno, vše funguje, jak má. Tak toto jsem skutečně zažila, to není fikce!
Vrcholem všeho byl záchod na NÁDRAŽÍ v jednom malém městě na ostrově Hokkaido. Pak jsem něco podobného viděla i na jiných místech v Japonsku, ale tenhle byl první, a tak na něj nikdy nezapomenu. Představte si naprosto čistou, dávno před covidem důkladně vydesinfikovanou kabinku s polstrovaným a VYHŘÍVANÝM sedátkem a vedle mísy pěkně za sebou 3 tlačítka: na teplou vodu, mýdlo a teplý vzduch, který vám nakonec všechno pěkně vyfouká a osuší. To je toho, říkáte si, to mám doma taky. Ale já mluvím, milé dámy, o nádraží v malém městě! 
A to ještě není vše. Ve výši očí, tak aby na ně maminka pěkně viděla, bylo sedátko pro batolata. Maminka  má děťátko pěkně na očích a nemusí řešit nám všem matkám dobře znýmý problém Kam s ním?! Mám ho nechat venku, přivřít dveře kabinky, posadit na zem, nechat v kočárku… Tohle maminky, alespoň ty japonské z ostrova Hokkaido, neřeší.
Úroveň země se prý pozná mimo jiné podle úrovně WC. Tak v tom případě máme na Japonsko několik světelných délek zpoždění.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account