Nejdřív tu byly bylinkové čaje, pak voda s citrónem, celerová šťáva, nedávno matcha a teď je nejvíce skloňovaným pomocníkem za lepší zdraví a krásnější pleť právě kolagen. Proč ho potřebujete přidat do svého denního režimu i vy? Jeho benefity jsou velice jednoduché: delší nehty, lesklejší vlasy, zdravější klouby a krásnější pleť. 

Kolagen: co to vlastně je?

Kolagen je sloučenina pojivové tkáně a hlavní bílkovinou v těle. Samotný kolagen tvoří 80 a 90 % váhy pokožky, vyloučíme-li vodu. Podobá se trojité šroubovice, tedy spirálovité struktuře tvořené třemi řetězci asi sta aminokyselin. V zásadě pomáhá vytvářet naše kosti, svaly, zuby a kůži – a kolagenové doplňky stravy mají za cíl posílit právě tyto vlastnosti našeho těla, protože produkce kolagenu se s věkem zpomaluje.

Proč je tak populární?

Pevnější nehty. Zářící pleť. Vlasy jako má princezna Rapunzel. Díky kolagenu bychom měli mít všechny tyto věci a ještě mnohem více. Podle mnoha studií bylo prokázáno, že kolagen má blahodárné účinky na naše tělo. Má rozhodující vliv na stav kostí, zubů, kloubů a chrupavek. Na trhu se v poslední době objevil v řadě doplňků stravy. Můžete ho zvolit jako kolagenový drink, kolagenové bonbóny nebo v podobě prášků. 

Co od kolagenového koktejlu čekat

Na rozdíl od kvalitní kosmetiky, která dokáže přinést okamžité výsledky, u kolagenových drinků se vyplatí trpělivost a čekat. Mezi první projevy, že vaše tělo z kolagenového drinku profituje, jsou pevnější nehty a zdravější vlasy. Po pár měsících pravidelného užívání se dostaví lepší hydratace pleti a odolnější kloubní systém. 

6 kolagenových koktejlů, které je radost vypít

Foto: se souhlasem Folly

GreenFood Performance Collagen Forte Mango

Nápoj se špičkovým německým hydrolizovaným hovězím kolagenem se svěží příchutí ovoce přispívá k prevenci tvorby vrásek, podporuje zdravý růst vlasů, nehtů a pečuje o klouby a vazy. Jeho účinnost je podpořena přírodním vitamínem C z Aceroly a kyselinou hyaluronovou.

Kolagen, Folly

Foto: se souhlasem Golden Life

Golden Life Beauty anti-age & vitality

Efektivně snižuje výskyt vrásek, napomáhá k vyhlazení a hydrataci pleti, navíc aktivně vyživuje klouby, vlasy a nehty. Tento prémiový kolagenový nápoj účinně bojuje s ochabnutím pokožky a celulitidou. Produkt je složený z aktivních látek nejvyšší čistoty a kvality, včetně patentovaných složek a rybích kolagenních peptidů typu I., II. a III. v denní dávce 6000 mg. Díky složce MSM, která podporuje obnovu svalových buněk a urychluje hojení, je velmi doporučován při každém zákroku, po kterém je doporučována regenerace a rekonvalescence.

Kolagen, Golden Life 

Foto: se souhlasem Collamedic

Collamedic

Sáčky s obsahem prémiového bioaktivního mořského kolagenu Collamedic přinášejí nejlepší kvalitu kolagenu pro pleť. Svým obsahem kolagenních peptidů v jedné dávce (5000 mg) se bioaktivních mořský kolagen v prášku řadí mezi nejsilnější produkty. Účinná dávka bioaktivních mořských kolagenních peptidů pak dodává pleti pružnost, vlasům lesk, řasám hustotu a nehtům pevnost.

Kolagen, Collamedic

Foto: se souhlasem KK Kolagen

KK kolagen s příchutí pomeranče a citrónu

Pevná, pružná a zdravá pokožka, nehty i vlasy. Prémiový kolagen s kyselinou hyaluronovou přispívá k redukci očních vrásek i celulitidy, omlazuje pleť a zároveň vede ke zlepšení celkového zdraví bez zatížení organismu.

Kolagen, KK Kolagen

Foto: se souhlasem Oslo Skin Lab

Oslo Skin Lab The Solution

Neochucený kolagenový prášek můžete smíchat s jakýmkoliv jídlem nebo nápojem a postarat se tak o zvýšení pružnosti své pokožky, vyhlazení vrásek a lepší kloubní aparát. Klinický výzkum provedení s kolagenními peptidy obsaženými v The Solution prokázal jasné zlepšení po pravidelném užívání nejméně po dobu 8 týdnů. 

Kolagen, Oslo Skin Lab

Foto: se souhlasem Collalloc

Collalloc 

Kvalitní, účinný a čistý mořský kolagen bez přísah je bioaktivní, takže se velmi dobře vstřebává a naše tělo s ním zachází jako s vlastním. Je ve formě prášku, který rozpustíte ve sklenici vody. Nemá žádnou chuť ani barvu a můžete ho přidat k libovolnému studenému nápoji a pít v kteroukoliv denní dobu.

Kolagen, Collalloc

Extra tip navíc:

Pokud vám pití nebo polykání pilulek není příjemné, kolagen můžete zvolit i ve formě žvýkacích bonbonů.

Foto: se souhlasem Bears

Bears With Benefit Born this way Youth

Medvídci obsahují patentovaný kosmetický kolagen Verisol pro zralou pleť při ztrátě její elasticity. DAlší anti-aging složkou je kyselina hyaluronová, koenzym Q10 i vitamíny C a E, které ochrání buňky a udrží mladistvost pleti.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Folly, Golden Life, KK Kolagen, Collamedic, Collalloc, Bears With Benefit

Zdroj: WHO, Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Lenka Nováková 9 měsíců ago

  Je to tak, kolagen je prostě dobré s postupujícím věkem doplňovat. Sama jsem s tím teď také začala. Vím, že jedna moje kamarádka kolagen bere už delší dobu a opravdu jsou na ní výsledky vidět. Dala jsem tedy na její doporučení a koupila jsem si Kolegen Luvené. Zatím ho beru jen pár týdnů, takže žádné změny moc nepozoruji, ale věřím, že časem budu.

 2. Tyto přípravky jdou mimo mě, popravdě moc nevěřím tomu, že by měly nějaký zázračný účinek.

 3. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Taky kolagen používám. A pak ještě spoustu dalších věcí jako věci na péči o kuperózní pleť. Ale je fakt, že ten kolagen je na péči o pleť docela praktický a používám ho prakticky denně. Jen by teda mohlo být více času na tyhle beauty kůry. :)) Takhle je to vždycky jen fik mik a už se musí zase dělat něco jiného. A podle toho to taky tak občas vypadá.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Díky za tipy, sama bych nevěděla, co zkusit

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  Děkuji za inspiraci, používala jsem z lékarny, ale neviděla jsem v ničem rozdíl 🙁

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account