Fénování vlasů může být velice otravná kratochvíle. I ty nejlehčí fény vám totiž snadno po pár minutách držení nad hlavou mohou připadat jako desetikilové a manipulace s kulatým kartáčem nad hlavou jako olympijská disciplína, pro kterou byste potřebovali speciální trénink vrcholových sportovců. Je vám to povědomé? Jenže pokud nepatříte do rodiny Rothschildů pak jen stěží budete moci navštěvovat foukanou u kadeřníka po každém mytí. A právě proto jsme tady my! Díky některým chytrým trikům a produktům, které vám pomohou celý proces zefektivnit, vám ukážeme jak snadno „žonglovat“ se všemi kadeřnickými nástroji a zajistit si tak snadno a rychle účes snů. Jdete do toho s námi?

Návod, jak si vyfoukat vlasy jako od kadeřníka

Jak často si foukáte vlasy?

Jak si vyfénovat rovné vlasy:

Chtělo by se nám napsat, že vaší velkou výhodou je, že rovné vlasy uschnou na vzduchu rovné, ale tak snadné to není. Díky fénu jim dodáte objem, zbavíte je krepatění a postaráte se o zvýraznění jejich perfektního střihu. 

Postup:

Krok 1: Nastříkejte na vlasy tepelnou ochranu (pokud máte hodně jemné vlasy, vynechejte kořínky), pak klidně počkejte, až budou vlasy z 50 nebo 80 % suché a vyndejte fén. Poté se ujistěte, že při sušení pracujete po částech, začněte s nejspodnější vrstvou a zbytek vlasů si připněte sponkou nebo skřipcem na temeno hlavy.

Krok 2: Držte kulatý kartáč nna vlasy svisle a rolujte jej směrem od obličeje. Při navíjení kartáče ke konečkům vlasů znovu naviňte kartáč zpět nahoru a opakujte, dokud jednotlivé části nebudou úplně suché. Nedrží vlasy v lehce zvlněném tvaru? Jakmile budou suché, přepněte fén na studený režim a ještě několikrát vlasy prosušte. Studený vzduch zafixuje jejich lehce vlnitý tvar. 

Krok 3: Jakmile je sekce vlasů úplně suchá a zafixovaná studeným vzduchem, při vytahování kartáče vlasy několikrát otočte po směru hodinových ručiček, místo toho abyste ho jen rozmotali. To dodám vlasům pěkný zvlněný vzhled. 

Krok 4: Chcete-li vytvořit maximální objem vlasů na temeni hlavy, držte kartáč vodorovně a zvedejte jej přímo nahoru. Začněte od spodních pramenů a fénujte vlasy po jednotlivých vrstvách směrem nahoru.

Video návod, jak na to:

TOP produkty, které potřebuje k vyfénování rovných vlasů:

Foto: se souhlasem Dyson
Foto: se souhlasem Kérastase
Foto: se souhlasem Notino
Foto: se souhlasem Olivia Garden

Popisky zleva:

Fén, Dyson Supersonic

Termoaktivní obnovující péče, Kérastase Résistance Ciment Thermique

Skřipec do vlasů, Notino Hair Collection

Kulatý kartáč, Olivia Garden Nano Thermic Ceramic + Ion

Jak vyfénovat kudrnaté vlasy:

Pokud milujete své vlnité vlasy a chcete definovat jejich strukturu a nebo je vyhladit fénem, vyzkoušejte tyto jednoduché techniky.

Postup: 

Krok 1: Prosušte mokré vlasy ručníkem z mikrovlákna, který zamezí jejich krepatění a poté do vln vetřete tepelnou ochranu. Nechte vlasy uschnout na vzduchu, dokud nebudou suché na 80 % a připravte si fén. 

Krok 2: Na fén připojte nástavec pro kudrnaté vlasy (takzvaný difuzér), kterým vlasy prosušte. Nástavec poté sundejte a pracujte se silnějšími prameny najednou. Začněte vždy musíte u kořínků vlasů, ke kterým přiložte kartáč a klouzejte po pramenech směrem dolů. 

Krok 3: Poté, co jednotlivé části budou pomocí kartáče dokonale suché, otočte je ještě teplé kolem prstů a jemně zafixujte pinetkami do volných bochánků, abyste podpořili jejich zvlnění. Nechte je v tomto tvaru dokud dokonale nevychladnou. 

Krok 4: Jakmile budou vlasy suché, povolte pinetky a projeďte vlasy prsty, abyste je volně „rozcuchali“. Pro dokonalý lesk můžete na závěr použít i pár kapek vlasového oleje.

Video návod, jak na to:

TOP produkty, které potřebuje k vyfénování vlnitých vlasů:

Foto: se souhlasem L'Oréal Professionnel
Foto: se souhlasem Sencor
Foto: se souhlasem Decathlon
Foto: se souhlasem Notino

Popisky zleva:

Obnovující sprej pro vlnité vlasy s termoochranou, L’Oréal Professionnel Serie Expert Curl Expression

Fén na vlasy, Sencor SHD 6700VT

Ručník z mikrovlákna, Decathlon

Sponky do vlasů Notino Hair Collection

Foto: Shutterstock, se souhlasem značek Dyson, Kérastase, Notino, Oliva Garden, L’Oréal Professionnel, Decathlon, Sencor

Zdroj: Wikipedia Commons, Stephvillastyle

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
8 Komentářů
 1. AlexandraSemanová 2 roky ago

  Inšpiratívny článok.

 2. AlexandraSemanová 2 roky ago

  Skvelý článok.

 3. renata zborníková 2 roky ago

  Pečlivě sepsaný článek. Srozumitelný a podrobný. Ale na mé “divoké” vlasy jsou každý fén i kulma krátcí.

 4. JanaŠrámčíková 2 roky ago

  To o těch kořínkácj jsem nevěděla, díky

 5. Veronika Matysová 2 roky ago

  Super článek.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account