Přiznejme si to na rovinu. Fotíme všechno. Jídlo, zvířata, přírodu a taky samy sebe. Dnešní svět je posedlý fotkami. Proč ne. Ale ne každý na nich vypadá skvěle. Chcete se vyhnout fotkám, na kterých se sama sobě nebudete líbit? Zapomeňte na prkenné pózy a dejte fotce pohyb.
1. Obličej natočit
Pokud vás nebude fotit profesionální fotograf na portrét, vyhněte se přímému záběru. Proč? Protože budete bez stínů, což může způsobit, že váš obličej bude vypadat širší, větší nebo lehce odbarvený. Namísto toho mírně zvedněte bradu nahoru nebo ji dejte dolů. Dívejte se na něco, co je přirozeně ve vašem zorném úhlu.
 
2. Kouzlo jazyka
To je jeden z nejlepších triků. Můžete se nejprve cítit divně, ale když přitisknete jazyk na horní patro úst a usmějete se, vyhnete se obávané dvojité bradě, a současně se vám prodluží krk a čelisti. Zkoušely jsme a funguje to!

 
3. Naučte se usmívat… do fotoaparátu
Pokud jde o focení, úsměv je vždy choulostivá věc. Jak se tedy usmát? Příliš velký úsměv vypadá hloupě, malý zas rozpačitě nebo naštvaně. Jaké je řešení? “Přirozený” úsměv, který děláte, když vás nikdo nefotí. Když se budete usmívat hodně, váš obličej bude napjatý, oči se schovají a tváře budou ploché, což nepůsobí na fotce dobře. Místo toho zkuste uvolnit obličej a mírně otevřete ústa tak, aby se spodní okraj přizpůsobil křivce horních zubů. To působí většinou dobře a dává vám to možnost ukázat, kolik zubů kolik chcete. Když se přirozeně usmíváte, oblast okolo vašich očí má tendenci trochu klesat, což je mnohem upřímnější než ztuhlé úsměvy jen s ústy.


4. Triky filmových hvězd

Postavte se tak, aby vaše tělo bylo v úhlu 45 stupňů, nejblíže k fotoaparátu bude tedy váš bok. Pak postavte jednu nohu mírně před druhou, nasměrujte špičku k fotoaparátu a přeneste váhu na zadní nohu. Divíte se, proč si každá celebrita dává při focení ruku v bok? Je to proto, že paže a celá horní část kolem ramen vypadá štíhlejší. Pokud se vám zdá, že je tato póza pro vás moc nucená, uvolněte jen ruce a nechte je mírně pokrčené.


5. Překřižte kotníky
Tento postoj způsobuje, že vaše boky vypadají užší a vaše nohy delší, a navíc působíte uvolněněji. Stačí jen překřížit kotníky, ale tak aby se i vaše stehna lehce křížila. Tahle póza také funguje, když sedíte. Ačkoli je vždy lepší při focení stát, pokud jste náhodou na židli nebo na gauči, sedněte si rovně a překřižte nohy u kotníků. Bude to vypadat mnohem líp, než když nebudete dělat nic.

6. Narovnat se!
Slyšely jste to tisíckrát: „Stůj rovně, narovnej se!“ A je to pravda, uvidíte ten rozdíl. Nejenže vás narovnaný postoj prodluží, ale vtiskne do postoje sílu a důvěru, která je přirozeně lákavá.
7. Pravidlo poměru
Je to základní pravidlo: Čím blíže k fotoaparátu, tím bude vše větší.

8. Dejte tomu pohyb

Trochu zvláštně popsáno, ale přidejte „pohyb do kloubů“. Tak trochu jako kdybyste tančily. Ruce do vlasů, pokrčená noha…, jestliže to jde, ohýbejte. Tak zapojíte lokty, zápěstí, kolena, boky a kotníky. Ohnuté vypadají přirozeněji než ty tuhé.


 foto: Pinterest.com; stylercaster.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account