Není třeba si nic namlouvat – pokud by to bylo možné, většina žen by neváhala trochu zbrzdit čas a zastavit tvorbu vrásek nebo povadlé a unavené pleti. Jenže přibývající roky jsou skutečností, se kterou nic nenaděláme. Naštěstí nepotřebujete kolo času, abyste svou pleť udržela déle mladistvou!
Když se budete držet následujících rad, s vráskami si vrásky hned tak dělat nebudete.
Talířem to začíná
Není žádným překvapením, že na stavu naší pleti se podepisuje z velké části náš životní styl, především strava. Je prokázáno, že některé „dobroty“ pokožce vysloveně nesvědčí – sem patří například cukr, nejrůznějších chemické konzervanty a stabilizátory, přemíra soli apod. Co naopak stárnutí pleti brzdí? Především potraviny bohaté na vitaminy a antioxidanty, jež v těle zachycují volné radikály, které k předčasnému stárnutí pleti přispívají. Do této kategorie patří především ovoce a zelenina. Dále pak omega-3 mastné kyseliny, respektive potraviny na ně bohaté, jako jsou ryby, olivový olej, nejrůznější semena a oříšky.
Není to tak dávno, co se vědci zaměřili na kurkumin, látku obsaženou v koření kurkuma, jež má velký potenciál jako součást léčiv na některé choroby a která rovněž stárnutí zpomaluje. Důležitou součástí výživy pokožky jsou i kvalitní bílkoviny (libové maso, vejce, sýry, luštěniny apod.). A také dostatečný a vhodný pitný režim – pokud pleti chybí hydratace, stárne a ochabuje rychleji.

Sbohem, zlozvyky
Své pokožce rozhodně neprospíváme ani některými svými zlozvyky. Tak například nikoho nepřekvapí, že tím nejhorším je kouření. Nejenže uvolňuje v těle volné radikály, jež se dají označit za spouštěče stárnutí, ale navíc potahování z cigarety zaměstnává nepřirozeným pohybem svaly okolo úst – a tím se v těchto partiích tvoří nevzhledné vrásky. Pokud tedy hledáte ještě poslední důvod, proč konečně típnout poslední škodlivou cigaretu (když vás zcela jasně prokázané nebezpečí pro vaše zdraví nepřesvědčilo), nyní jste ho našla.
A abychom se nezaměřili jen na jeden zlozvyk – také přemíra alkoholu pokožce neprospívá. Způsobuje totiž dehydrataci, a jak jsme psali o pár řádek výše, ta zase přispívá ke vzniku vrásek. Jistě, když si dáte občas skleničku piva nebo vína, nic se nestane, ale pravidelná a nestřídmá konzumace už se na vaší pleti podepíše víc, než byste nejspíš chtěla.
Aktivní odpočinek ano, ale…
Ačkoli se může zdát, že pohyb se stavem naší pokožky nesouvisí, pravda je taková, že mezi nimi vztah existuje. K povadlosti kůže totiž přispívá i povadlost svalů – a ty zpevníte právě sportem. Navíc pohybová aktivita, která vás baví, je skvělým prostředkem, jak odbourat stres. A to je při péči o pleť také důležité. Stres totiž uvolňuje v těle hormon kortizol, který pokožce rozhodně nesvědčí (je spojován se vznikem zánětů v těle, které se projeví i na stavu pleti a jejím stárnutí).
Navzdory tomu byste při pohybu venku neměla zapomínat na jedno důležité pravidlo, bez kterého se s mladě vyhlížející pokožkou můžete rychle rozloučit. Vždy je třeba chránit pleť krémem s UV faktorem. Sluneční paprsky, respektive škodlivé UV záření, je totiž přispívá ke stárnutí pleti opravdu citelně.
Nezapomínejte kromě odpočinku aktivního také na ten nejdůležitější – na spánek. Nedostatek spánku totiž zajistí, že tělo nemůže dostatečně regenerovat, což se podepíše i na prohlubujících se vráskách a šedé, unavené pleti. Mimochodem, protože k vráskám přispívá i mechanické poškození pokožky, doporučují někteří odborníci spát na saténovém nebo hedvábném polštáři, který je k pleti nejšetrnější.
Správná péče jako klíčový spojenec
Je jasné, že uchovat si mladistvý vzhled bez vrásek vám pomůže také správně zvolená péče o pleť. Především pokud už se váš věk pohybuje okolo třicítky, je čas porozhlédnout se po některém z anti-aging kosmetických produktů. Skvělým tipem je Bellezza Anti-Age denní krém od italské značky přírodních produktů N.A.E. Spojuje v sobě organický olej ze semen hroznového vína, extrakt z aloe vera a kyselinu hyaluronovou. Pomáhá předcházet ztrátě pružnosti pokožky a bojuje proti stárnutí. Každý den hydratuje a chrání vaši pokožku, kterou zanechává hladkou a rozzářenou. Jeho jemná textura s ženskou ovocnou vůní se lehce vstřebává. Kromě toho má veganskou recepturu a je certifikovaný Ecocert Greenlife jako COSMOS Organic podle COSMOS standardů – obsahuje 98 % ingrediencí přírodního původu a 26 % z celku pochází z organického farmářství. O jeho účincích se ostatně přesvědčily i naše testerky. Jak byly spokojené?

„Krém Bellezza Anti-Age denní krém je jemný, nemastný, lehce parfemovaný krém s příjemnou, nevtíravou vůní. Po nanesení se ihned vstřebá. Lehce hydratuje, je vhodný pro suchou pleť na teplé letní dny. Velice příjemný jak svou texturou, tak vstřebatelností,“ chválila testerka Pavla.
„Příjemné překvapení. Krém má hladkou jogurtovou strukturu, krásně se roztírá a vstřebává. Příjemně chladí a hydratuje. Pleť je po něm krásně vyhlazená a zhýčkaná. A ta vůně, ta je naprosto dokonalá. Navíc je to veganský produkt a za skvělou cenu,“ přidala se testerka Iveta.
„Asi nemůžu být spokojenější. Produkt krásně voní, má velmi příjemnou, dobře vstřebatelnou konzistenci a opravdu funguje. Pleť je od pohledu i na omak vyhlazenější, jemnější, mladistvá. Rozhodně lze srovnávat s produkty podobné cenové linie i mezi kosmetikou založenou na chemii. Rozdíl je v tom, že N.A.E. nedráždí, a přitom zanechá srovnatelný efekt. Doporučuji,“ zhodnotila nadšeně testerka Gabriela.

1 Komentář
  1. Tereza Příhodová 1 měsíc ago

    Zajímavý článek, díky mockrát. 🙂 Já jsem právě toto téma nedávno řešila s jednou moji kamarádkou a ona se zmínila, že by ráda zkusila plazmalifting. Co si o tom myslíte? Případně máte s tím zkušenost? Já jsem si o tom něco četla a dokonce jsem se dívala i na nějaké před a po fotky a musím říct, že to vypadá zajímavě.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account