Obočí hraje v našich životech nezastupitelnou úlohu. Rámuje váš obličej a dodává mu jeho charakteristický výraz. Taktéž slouží jako důležitý prostředek neverbální komunikace. Málokterá žena ovšem ví, že nesprávnou úpravou obočí můžete způsobit fatální škody.  

Úprava obočí provází ženy takřka odnepaměti. Každé období historie mělo jeho specifický vzhled, kterému se chtěly přiblížit ženy napříč všemi generacemi. Jednou to bylo obočí husté a nevytrhané, jindy si ženy místo něj malovaly černé obloučky, které sahaly až do první třetiny čela. 

I v dnešní době můžeme sledovat, jak se trendy v úpravách obočí mění. Zatímco si ženy v 90. Letech obočí silně vytrhávaly a malovaly černou tužkou, v posledních několika letech jsme naopak svědky návratu k přirozenosti. 

Bohužel, ne všechny ženy vyhrály genetickou loterii a mohou se pyšnit hustým a krásně tvarovaným obočím, jaké má například herečka Lily Collins (viz úvodní fotografie). Velmi častým problémem je řídké a špatně viditelné obočí. Mnoho z nás trápí i jeho tvar, který se ani trochu nepřibližuje tomu, co je dnes v módě. 

Naštěstí existuje mnoho tipů a triků, jak si se svévolí přírody poradit a získat dokonalé obočí doslova během chvilky. 

1. Vytrhávání obočí  

Obočí a jeho vytrhávání je tak trochu kapitola sama pro sebe. Mnoho žen se do této procedury pouští bez toho, aniž by vůbec tušily, co jejich obličeji opravdu svědčí. Ještě nedávno bylo možné na ulici potkat řadu žen, které si obočí vytrhávaly do co nejtenčí čárky, kterou následně zvýraznily černou tužkou. Jiné, v rámci pohodlnosti, si celé obočí oholily a nechaly si ho rovnou vytetovat. 

Nemusíme vám asi říkat, že tento postup vaší kráse absolutně nesvědčí. Tenké obloučky se v historii objevily ve 20. letech minulého století a osobně si myslíme, že by v této éře měly zůstat už navždy. (Viz foto).

Nebudeme vůbec hovořit o tom, že s takovým obočím by vás v dnešní době bral málokdo vážně. (Ano, víme, že je to kruté, ale je tomu opravdu tak.) 

Pokud se tedy pustíte do vytrhávání obočí svépomocí, vytrhněte pouze ty chloupky, které výrazně přečnívají z přirozeného tvaru obočí. Obvykle tyto chloupky poznáte tak, že se zatoulají pod spodní hranu přirozeného oblouku a do okolí vnějšího okraje obočí (tzv. ocásku). Poznáte je také podle toho, že oproti zbytku obočí jsou poměrně řídké. 

 

2. Správný produkt 

Úprava obočí je v dnešní době velká věc. Není tedy divu, že produkty na jeho úpravu seženete takřka v každé drogérii. A co víc – nabídka je více než bohatá. 

Můžete si vybrat, zda dokonalé obočí vykreslíte tužkou, fixem, stínem, speciální řasenkou nebo gelem.  

Pokud je vaše obočí přirozeně husté a k jeho dokonalosti chybí jen vyplnit několik míst, pak byste určitě měla sáhnout po zabarveném gelu, který vyplní chybějící chloupky a obočí zafixuje do požadovaného tvaru.  

Pokud vás trápí špatně definované a bledé obočí, bude pro vás vhodnější tužka, kterou vykreslíte zcela nový tvar obočí. Prostor mezi skutečným a nově nakresleným tvarem pak můžete doplnit odpovídajícím stínem na obočí. (Aby byl výsledek plastický, tmavším stínem vykreslete přední hranu obočí od kořene nosu až k oblouku, od oblouku k vnějšímu konci pak použijte světlejší odstín produktu.) Vždy dbejte na to, abyste si vybrala správný odstín produktu. Vyzkoušet jej můžete na ruce. 

3. Ach, ten tvar! 

Když už máte ten správný produkt, je potřeba popřemýšlet nad tím, jak jej správně použít. Proto byste si měla stoupnout na chvíli před zrcadlo a analyzovat tvar svého obočí. Je spíš rovné, klenuté nebo snad něco mezi tím? 

Někdy s určením správného tvaru obočí pomůže šablona (která se často prodává jako součást kosmetiky určené pro úpravu obočí, koupit ji ale můžete na internetu i samostatně). Často se ale stává, že ani jedna z nich na vaše obočí příliš nepasuje. V tomto případě byste se měla řídit přirozeným tvarem obočí. Pokud je příliš tenké, je přípustné jeho konturu o několik milimetrů zvětšit. (Samozřejmě byste to ale měla zkusit dříve, než tak půjdete ven.) 

Pokud si i přesto nejste jistá, můžete si na pomoc vzít tento jednoduchý náčrtek, který vám ve vykreslení správného tvaru vašeho obočí pomůže. 

*enzo* Vezmětě tužku a přiložte ji na obličeji na pozici číslo jedna. Zde je přirozený začátek vašeho obočí. Na tomto místě byste měla vždy začít.

*enzo* Po přiložení tužky na pozici číslo dvě získáte představu o tom, kde by se měl správně nacházet oblouk obočí.

*enzo* Pozice číslo tři ukazuje, kde by měl být vykreslen jeho konec.

4. Jde to i trvale? 

Ano, v dnešní době existují metody, jak mít upravené obočí takřka permanentně bez toho, aniž byste se o něj musela starat. Jednou z těchto metod je microblading, který poskytuje řada kosmetických salonů.  

Takzvané vláskování spočívá v tom, že vám pomocí aplikace jednotlivých vlásků vymodeluje ideální tvar obočí. Kosmetička vám nejlepší tvar obočí nejprve načrtne tužkou, takže si můžete být jistá, že bude odpovídat vašim představám.

Nemusíme ale říkat, že má tato metoda několik úskalí. V první řadě může někoho odradit, že tento zákrok není zcela bezbolestný. (Ačkoliv doba hojení je poměrně krátká.) Druhým je pak cena, která se nejčastěji pohybuje v relaci několika tisíc korun. Obočí vám pak bude perfektně držet po dobu zhruba tří let. 

A co vy? Také válčíte s přirozeným tvarem svého obočí? 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account