Anémii člověk může „vyfasovat“ poměrně snadno, o čemž se přesvědčilo už mnoho pacientů. Nechcete být další na řadě? Pak si naordinujte kopřivový nebo pampeliškový čaj. Chutným preventivním opatřením je také bazalka!
Nedostatek fyzické aktivity, nadměrná konzumace rafinovaného cukru a soli, nevhodné odtučňovací kúry či příliš silná menstruace. Tohle všechno jsou důvody, kvůli kterým tělo může postrádat železo, jež je nezbytnou součástí hemoglobinu. Jeho nízká hladina kromě chudokrevnosti způsobuje i častou únavu, nepravidelné ozvy srdce, syndrom neklidných nohou, vypadávání vlasů nebo depresivní stavy. Jak úroveň tohoto minerálu zase navýšit a vyhnout se tak uvedeným komplikacím? Vsaďte také na bylinky. Tyhle vám železo rády zprostředkují!
Kopřiva jako mocná medicína
Kopřiva dvoudomá je velmi známá a rozšířená rostlina, jejíž žahavost okusil na vlastní kůži asi každý. Málokdo však tuší, že platí za bohatou zásobárnu výše zmíněné látky, zatímco celkově posiluje organismus. Nelze opomenout, že také zlepšuje látkovou výměnu a očišťuje krev od toxických látek. Zelený poklad rovněž „dohlíží“ na činnost slinivky břišní a snižuje hladinu cukru v krvi, přičemž léčí kašel, bolesti hlavy, astma, zápal plic, bronchitidu i kloubní potíže. Co říkáte na kopřivový čaj, nepřijde vám k duhu?
Pampeliška, přítel do nepohody
Poctivou dávku jmenovaného minerálu nabízí i smetanka lékařská. Ovšem existuje více důvodů, proč si z ní připravit horký nápoj. Pampeliška totiž dokáže napravit značně poruchové trávení, které dokáže pěkně potrápit. K výčtu jejích úžasných schopností patří i to, že příznivě ovlivňuje obranyschopnost a normalizuje krevní tlak, čímž usnadňuje práci celému kardiovaskulárnímu systému.
Bazalka, léčivá ingredience
Další možností, jak zažehnat „železnou krizi“, je konzumace bazalky. Oblíbená ingredience, jež si dokonale rozumí se zeleninovými pokrmy, omáčkami a těstovinami, funguje nejen jako prevence anémie, ale díky obsahu sloučeniny zvané eugenol vykazuje také silné detoxikační vlastnosti. Sluší se dodat, že tenhle voňavý zázrak uklidňuje i pocuchané nervy a bojuje proti zánětům.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account