Vypadávání vlasů je pro každého z nás poměrně velkým strašákem. Vždyť vlasy patří ke každému z nás a rozhodně dokážou změnit vzhled. Jen si vezměte člověka, který má hustotu bohatou hřívu, a lidi, již na hlavě nemají prakticky nic. Obrovský rozdíl. Za vypadáváním vlasů mohou stát nejrůznější onemocnění. Typickým příkladem je alopecie areata. Touto kožní nemocí trpí přes 4 miliony lidí po celé Evropě a mnohem více v celém světě. Jaké jsou její příznaky, co alopecii způsobuje a jak ji léčit? To vše vám prozradíme v následujících řádcích.

Ložiskové vypadávání vlasů jako hlavní příznak

Ano, právě ložiskové vypadávání vlasů je jakýmsi hlavním příznakem alopecie. Prostě se na hlavě začnou objevovat malá okrouhlá místa, která jsou zcela holá. Na počátku se setkáte s chomáčky vlasů na polštáři nebo někde jinde. Do jaké míry vlasy vypadávají, je také závislé na dalších faktorech. Třeba genetické výbavě jedince nebo míře péče o samotné vlasy.

Co způsobuje tuto nemoc?

Za tímto autoimunitním onemocněním stojí především bakterie a viry. Fakticky dochází k tomu, že imunitní systém člověka začne napadat vlasové folikuly. Ty se postupně stávají menšími a tvorba vlasů se zastavuje. Logicky jich pak ubývá. Když pak vypadnou, je třeba použít prostředky, aby místa byla co nejméně vidět. Výbornou volbu představuje například Nanogen.

Jaká je léčba?

Je třeba předeslat, že zaručený lék fakticky neexistuje. Nicméně používá se hned několik preparátů, které pomáhají do jisté míry zamezit vypadávání vlasů. Výbornou volbu představují i nejrůznější vitamíny na vlasy. Z podpůrných látek jmenujme třeba Minoxidil či Finasterid. Důležitá je u těchto látek především samotná stimulace růstu vlasů. Těm se může minimálně krátkodobě dařit mnohem lépe.

Zdroj obrázku: 2p2play / Shutterstock.com

Tagy:
1 Komentář

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account