Proteinová dieta umí s nadváhou lehce zatočit. Proč tomu tak je a na jakém principu tato speciální dieta funguje nám vysvětlila Martina Dvořáková, hlavní výživová poradkyně KetoDiet CZ a SK.
Speciální proteinová jídla mají snížený obsah cukrů a tuků a zároveň zvýšený obsah bílkovin. Díky tomu v těle dochází ke změně metabolismu a ke zcela přirozenému spalování uložených tuků. Proto jsou výsledky viditelné velmi rychle. Vždy je ale na začátku lepší poradit se s odborníkem, dodává Martina.

Jaké jsou výhody proteinové diety a na jakém principu funguje?

Proteinová dieta je velmi jednoduchý a účinný způsob hubnutí. Hubnutí při proteinové dietě zajišťuje stav zvaný ketóza. K té dochází, když na určitou dobu vyřadíme z jídelníčku všechny sacharidy (např. brambory, rýže, těstoviny, pečivo, ale i ovoce) V tomto stavu se bude naše tělo “živit” z uložených zásob, tzn. vlastním tukem. Současně pravidelně doplňujeme kvalitní bílkoviny, abychom neztráceli svalovou hmotu. Výsledky začnou být viditelné velmi rychle po zahájení diety, a proto je hubnutí velmi motivující. 

Pro koho je KetoDiet vhodná a pro koho ji naopak nedoporučujete?

Podmínkou pro úspěšné hubnutí je reálná nadváha či obezita. Nedoporučila bych ji ženám, které trápí 1–2 kg navíc. Důležitý je dobrý zdravotní stav. Dieta není vhodná pro těhotné a kojící ženy, pro děti a pro velmi nemocné lidi. Pokud jsou jakékoliv nejasnosti o vhodnosti diety, vždy je lepší vše konzultovat s lékařem nebo s naším zkušeným výživovým poradcem. 

Kolik a za jak dlouho lze zhubnout?

Redukce hmotnosti je individuální záležitost. Někdo hubne rychle, někdo pomaleji. Záleží na tom, zda jste muž či žena, kolik je vám let, jak velká je nadváha a také jaká je historie hubnutí. Jinak bude hubnout žena, která držela v minulosti různé diety opakovaně. Jiné výsledky bude mít muž, který hubne poprvé… Rychlost hubnutí ale není důležitá. Důležité je mít dobrý pocit sám ze sebe, radovat se z každého malého pokroku. Užít si proces změny a těšit se na výsledky. I pozitivní myšlení velmi ovlivňuje konečný výsledek. 

Na výběr máte ze tří dietních plánů.

Co budu jíst, bude mi to chutnat a nebudu mít pocit hladu? 

Denně budete jíst 5 nutričně vyvážených proteinových jídel. Můžete si vybrat z široké nabídky, jako jsou např. proteinové omelety, polévky, tyčinky, snídaňové kaše, pudinky nebo nápoje. Velmi oblíbenou novinkou v sortimentu jsou i proteinové těstoviny nebo smoothie s příchutí pomeranče. Všechna naše jídla nabízíme v mnoha příchutích. Hlad budete mít možná jen zpočátku, než si tělo na nový režim navykne. Většinou vymizí po 3–4 dnech. 

Jsou pokrmy složité na přípravu? 

Příprava pokrmů je velmi jednoduchá. Jídlo smícháte se studenou nebo horkou vodou a je to. Žádné vaření nebo dlouhá příprava. Praktický šejkr a jednotlivě balené porce vám umožní jíst kdekoliv a kdykoliv.

Musím u diety cvičit?

Hubnout budete i bez cvičení. Přesto ale doporučuji zařadit vhodnou fyzickou aktivitu. Pokud jste nebyli zvyklí se pravidelně hýbat, zařazujte pohyb pozvolna v závislosti na vaší kondici. Vaše výsledky budou lepší, tělo se vám hezky zpevní a budete mít ze sebe dobrý pocit.   

KetoDiet vás srdečně zve na DEN, KDY SE BUDU MÍT RÁDA, kde budete mít možnost si o dietním programu popovídat se zástupci firmy

Co můžu udělat proto, abych předešla jojo efektu po ukončení kúry?

Především nepodceňujte návrat k běžnému stravování. Na počátku redukce jsme snížili příjem sacharidů a cukrů na minimum. Proto je důležité sacharidy zařazovat postupně, aby si vaše tělo nezačalo energii z nich ukládat do zásoby. Celý redukční program máme proto rozložený do tří na sebe navazujících kroků. Krok č. 1 a č. 2 je redukční, krok č. 3 je stabilizační. Pro udržení nové hmotnosti je zásadní nevynechat žádný z nich.

Kdo ze známých osobností proteinovou dietu vyzkoušel? 

 

 
  

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account