„Máte matcha?“

„Uděláte mi matcha latte?“

„Vy ještě nemáte matcha? Chodím sem denně, dávala bych si ji tady pořád,“ argumentuji v restauraci, kde mám každý týden hodně schůzek, ale oni pořád nemají vedle pěti druhů káv a desítek čajů matcha? A tak si nosím svoje pytlíčky Matcha Tea a po každém obědě si dělám svůj rituál.

Petr z Matcha Tea

Před pár lety sedím v restauraci vedle, také se ptám na matcha, nemají. Kamarád mi říká: “Já tě musím seznámit s Petrem, takovou závislačku jsem ještě neviděl, a to mu udělá radost.” A tak se poprvé asi před pěti lety setkávám s Petrem Patočkou, který jako první začal dělat osvětu čaji matcha pod dnes už velice známou značkou Matcha Tea. Osobně jezdí do Japonska, odkud je ten pravý matcha čaj, kde prochází náročnou, hodně šetrnou výrobou v rukách japonských farmářů! Petr prostě dělá osvětu, jak se má matcha správně užívat a proč si dát bacha na matcha z Číny. Dohlíží na kvalitu a pořád inovuje a pozoooor – dokonce dokázal prosadit důležitost pravosti matcha ve vyhlášce MZ.

Podnikatelský příběh

Takže vlastně mě na tom všem uchvacuje navíc i jeho podnikatelský příběh a jak to všechno začalo. A tak jsem využila dneska své konexe a jako správná závislačka se šla podívat i do výroby a brzy nasdílím Reels!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Jak si matcha zamilovat?

Cca 1 dcl kokosového mléka, pytlíček Matcha Tea – protřepat v shakeru a potom zalít cca 1,5 dcl studené vody, přidat led nebo zalít horkou vodou. Můžete přidat kapku vanilky nebo třtinový cukr. Pozor, nemíchat ničím kovovým.

Kdy matcha ano a kdy ne?

Haló, haló – tohle si pamatujte…. Obzvlášť, pokud s matcha budete začínat – nikdy ne nalačno! A už vůbec ne po ránu nalačno… jsem takhle jednou úplně zničila mého muže, když u mě doma prostě nebylo kafe, tak jsem mu dala matcha a ty antioxidanty prostě způsobily své 😊

Naopak, matcha můžete i při dietách a detoxu, protože vám s tím pomůže. Doporučuji vyzkoušet i při pečení a hrát si s barvou u chutí, mrkněte třeba na můj zelený perník.

A ještě jeden tip ze života… až se matcha stane vaší součástí života jako u mě, tak nesmíte zapomínat na vodu. Tzn. kolik matcha, tak tolik vypít samotné vody!

Proč matcha (místo kávy)?

 

 • Silný antioxidant (hoooodně silný!)

 

 • Podporuje detoxikaci a je vhodný při regulaci váhy

 

 • Posiluje imunitní systém

 

 • Zlepšuje duševní zdraví a kvalitu spánku

 

 • Dodává energii a vitalitu

Je to prostě jeden z nejkvalitnějších čajů a má dokonalé pestré složení. Více si můžete přečíst a inspirovat se v dalších článcích na matchatea.cz

A jedno překvapení závěrem

Brzy bude matcha v růžové! A bude to bomba! Úplná novinka – matcha a jedna nezbytná vychytávka pro nás, ženy 40+! Moje milé, bude to na trhu od 5. 10. ofiko, ale jako správná závislačka a ambasadorka téhle novinky vám to můžu prozradit, ale napište mi nebo se přidejte sem do skupiny Zelená ze zákulisí a já vám tam hodím další tipy a můžeme sdílet společně!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Moje tipy závěrem! A sleva jako bonus!

Pokud začínáte, sáhněte na začátku po příchutích, za mě top je Bio Matcha Tea shake mangový.

Úplná klasika a Matcha Tea v pytlíčkách – to, co je asi nejznámější, tak doporučuji na začátek vyzkoušet tohle TRIO

Aby se do zelené zamilovala celá rodina, tak to jsou rozhodně oříšky, mandle anebo kešu v  Matcha Tea a čokoládě, a tak doporučuji Matcha Tea dobroty.

Pro kreativnější kuchařky třeba pudink nebo přímo Matcha Tea na vaření.

A až se do toho všeho zamilujete jako já, tak nutně potřebujete shakery, láhve anebo tradiční japonskou sestavičku na míchání matcha.

Pokud se rozhodnete nakupovat, tak mi napište a pošlu vám slevový kódeček na celý nákup na 20 %!

PS: Ano, toto je cílená reklama na Matcha Tea, ale opravdu z upřímného nadšení a přesvědčení, že tohle je fakt cesta, jak v této uspěchané době pro sebe dělat nenásilně něco dobrého!

 

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
7 Komentářů
 1. Tamara Schovancova 2 měsíce ago

  Matcha mám vyzkoušeno, velmi dobře nakopává

 2. EsterNováková 2 měsíce ago

  A já jsem právě koukala na to jak se mohu ještě lépe zlepšit ve spaní a celkově ve zdravém životním stylu. Došlo mně že musím více a kvalitněji spát. Proto jsem si na internetu někde objednala nové matrace. A už na nich spím asi 14 dní a je to teda mnohem lepší!

 3. Romana Mlynářová 2 měsíce ago

  Vzbuzuje ve mě zvědavost….

 4. EsterNováková 2 měsíce ago

  Pro mě bylo také mate yerba takovým velkým vysvobozením. Vlastně bych už nikdy nic jiného asi ani ochutnávat nechtěla a ani nemusela. Přejít na tuto věc bylo moje rozhodnutí a doteď toho opravdu nelituji. Je jen škoda že jsme na to nepřišla dříve, no.

 5. Lenka Hudečková 2 měsíce ago

  Prima Evi, ale my jsme měli Matchu, dokonce dovezenou před pár lety až z Argentiny, ale nechutnalo nám to, asi jsme ji neuměli správně nadávkovat, nevím, Když byla pak rok v kuchyni a nikdo se k ní neměl, šla pryč…

 6. NelaVávrová 2 měsíce ago

  Znám matchu, ale nikdy mne nezaujala….

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account