Přála bych si zhubnout… Tahle myšlenka mě provází posledního půl roku a neustále hlodá v mé hlavě. Jsou dny, kdy jsem rozhodnutá s tím něco udělat hned, a dny, kdy s koláčkem v ruce nebo nedojedenou sušenkou po dětech, stagnuji v režimu „tak od pondělka“. Poslední dobou jsem ale na sebe stále více a více naštvaná a cítím se frustrovaně. Není vůbec jednoduché začít. Nikdy v životě jsem nebyla super štíhlá, ale nikdy jsem také neměla tolik kilo navíc. Chci se zase cítit skvěle! Potřebuju motivaci a výzvu! Tak jdu s kůží na trh a budu hubnout spolu s vámi. Všechny skvělé čtenářky komunity Ženy s.r.o. nominuji za své motivační kouče. Půjdete do toho spolu se mnou?

Ahoj, já jsem Irča…

Jmenuji se Irena a jsem pracující maminkou krásných pětiletých dvojčat. V překladu to znamená, že většinu dne balancuji mezi školkou, zájmovými kroužky, kanceláří a domácími povinnostmi. Myslím, že většina pracujících maminek to má podobně. Je to fičák! Můj stravovací režim se odvíjí přesně podle mého programu… Sečteno a podtrženo většinu dne nemám čas se pořádně najíst a pokud ano, moje volba většinou nekončí zrovna správným výběrem jídla. Snídani nestíhám, první jídlo mám oběd a i ten jím u počítače, a večer se moje tělo vždycky rozhodne dohnat jídelní deficit vším, co mu zrovna padne do oka. Je to začarovaný kruh.

Proč jsem se rozhodla vyzkoušet keto dietu?

Keto dieta, známá také jako „bílkovinová“, „cyklická ketogenní“, „ketonová“, či „proteinová“ je lékařskou vědou uznávaná metoda, která už po několika týdnech přináší skvělé výsledky v hubnutí. Za otce moderní proteinové diety je považován profesor George L. Blackburna, který zkoumal, jak lidský organismus spaluje uložené tuky. Právě jemu se podařilo identifikovat stav zvaný ketóza a za jakých podmínek lze v organismu navodit. Více se o ketóze dozvíte ZDE. Jedná se o metabolický stav, při kterém jsou pro organismus hlavním zdrojem energie tuky namísto klasické glukózy neboli škrobu/cukru. Glukóza se za běžných podmínek uschovává v játrech a ve svalech a v podobě složitého cukru – glykogenu – a odkud se uvolňuje v případě potřeby. Nicméně pokud se příjem sacharidů na jeden až dva dny extrémně sníží, tyto zásoby se přirozeně vyčerpají. V důsledku tělo začne energii získávat z tuků jak ze stravy, tak z uložených zásob. Já osobně keto dietu neberu jako „dietu“ ve správném slova smyslu, ale jiný restart ve způsobu mého stravování.

“Já osobně keto dietu neberu jako „dietu“ ve správném slova smyslu, ale jiný restart ve způsobu mého stravování.”  

Jak jsem začala s Prodietix?

Společnost Prodietix jsem si vybrala, protože se mi líbil jejich velký výběr produktů, které nabízejí a já si pohodlně mohu vybrat, jestli si dám jídlo nebo jen instantní koktejl. Zároveň při jejich výběru hned na první pohled vidím, jestli se jídlo připravuje na pánvičce, v mikrovlnné troubě nebo třeba jen zamíchá pomocí shakeru v autě. To pro mě bylo velice důležité při plánování jídelníčku. Na stránkách Prodietix jsem si také mohla vybrat, jestli si chci jídelníček sestavit podle jednotlivých fází sama, a nebo nechám odborníky, aby se o to postarali. Nespornou výhodou vlastního výběru je hlavně to, že si prostě vyberete to, co vám chutná. Máte rádi vanilku místo čokolády, pak si vyberete takovou příchuť… Nejíte špenát? Nevadí! Vyberete si zelí. Já jsem nakonec zvolila při první objednávce systém, kdy mi jídelníček sestavili odborníci z Prodietix, ale s tím, že pokud mi cokoliv z jejich výběru nebude chutnat, mohu produkty vrátit a objednat si je v jiné příchuti. 

Jdu s kůží na trh: tohle je můj počáteční stav

Pohlaví: žena

Věk: 37

Výška: 168

Váha: 85

Typ zaměstnání: sedavé

Fyzické aktivity: bez fyzické aktivity

Spánek: 6,5 hodin denně a více

Problémové partie: břicho, zadek, nohy

Vaše BMI je: 30.1 mírná obezita

Vaše ideální váha je: 70

Moje cíle:

Hodně mě namotivoval právě Prodietix samotný. V sekci Naši zákazníci jsem si několik dní pečlivě četla příběhy lidí a jejich zkušenosti, jak na keto dietu reagovali, co jim vyhovovalo a co zase ne. Porovnávala jsem, hledala informace a zajímala se. Od začátku mi ale bylo jasné jedno: důležitější než úbytek na váze, jsou pro mě ztracené centimetry! Nechtěla jsem jen „držet dietu“ a za pár měsíců se opět potýkat s JOJO efektem. Můj cíl je životní restart, který přeroste do pestrého a zdravého stravování v kombinaci s pohybem. A hlavně bez stresu! 

Neváhejte sledovat mojí cestu! Budu moc ráda za vaše komentáře, protože alespoň nebudu mít pocit, že jsem v tom sama. A jestli se ke mě někdo chcete přidat, budu nejvíc šťastná.

Pojďme se motivovat společně!

Vaše Irča

Foto: archiv

Autorka: Irena Holčáková

Tagy:
2 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account