Různé odstíny fialové od levandulové, přes speciální elegantní odstín mauve, nebo tmavší fialovou s lehkým nádechem do modra světově známou jako Ultra Violet jejíž odstín je zřejmě inspirován ultrafialovým zářením. A samozřejmě je to i barva ŽEN s.r.o. 🙂 
Každý takovýto odstín má své číslo a to podle barevného katalogu (vzorníku) Pantone, který byl zaveden v roce 1963 a v průběhu let se rozvíjel v neuvěřitelně pestrou škálu barevných odstínů. Číselná řada pomáhá, designerům, grafikům i malířům použít ten správný odstín. 
LILA romantický odstín fialové je mladistvý a svěží
Tenhle odstín vypadá totiž nejlépe v monochromatické variantě. Zkrátka tón v tónu. Zkombinujte tak několik kousků najednou. Hrubě pletený svetr se splývavou sukní, saténové sako s košilí.


 
Nebo vsaďte na pánský oblek v romantickém provedení.

Lila se nese ruku v ruce s romantickým Provence stylem s vůní levandule. Stejně tak, jako naše Pracovny. 🙂

MAUVE něco mezi růžovou a fialovou s lehkou příměsí hnědé je aktuálně extra cool!
Především u svatebních dekorací je tento odstín naprostou jedničkou pro tento rok. Pokud plánujete svatbu, s mauve neuděláte chybu. Je to elegantní, romantická barva, která dodá vaší svatbě v kombinaci se zelenou, nomádský look! 

Mauve je odstín, který z vašeho nahého make-up udělá, výraznější, ale stále přirozeně vypadající líčení s nádechem zemitosti.

Nezapomínejte ani na nehty…


ULTRAVIOLET vyhlášena odborníky z amerického Pantone Color Institutu jako barva roku
Tmavá fialová je barvou, která symbolizuje mystično, tajemství, spiritualitu a duchovno. Vašemu interiéru navodí nádech tajemna. Pokud se necítíte na tmavé stěny, zkuste třeba jen tmavě fialové doplňky v podobě polštářků či plédu. 

 
Tmavé odstíny fialové se příliš nehodí do prostor, které jsou určeny k čistě užitným funkcím. Dobře naopak zafunguje v ložnicích a místnostech, které jsou vyhrazeny pro relaxaci, meditaci a rozjímání.
 

 
Zdroj fotek: Pinterest
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account