Věda proti vráskám: Jak dnešní kosmetické procedury zpomalují čas

Každá žena touží být krásná a většina žen je ochotná pro krásné tělo, tvář i postavu ledacos obětovat. Pro většinu z žen je přirozená i celkové péče o zevnějšek – pravidelné návštěvy na kosmetice, líčení, hydratace pleti, pedikúra či manikúra.

Přesto ani důkladná péče o tělo a o pleť nezastaví přirozený proces stárnutí. Stárnutí nezastavíme ani optimálním případě, kdy pravidelně sportujeme, dbáme o svojí pleť, nestresujeme se, jíme zdravě a nekouříme. Kosmetické přípravky a správná životospráva dokáží proces stárnutí mírně zpomalit nebo alespoň zamaskovat, faktem ale je, že se na kůži každého člověka s přibývajícím věkem objeví vrásky či pigmentace a pleť ztrácí objem i pevnost. První příznaky stárnutí přichází na prahu středního věku, míre stárnutí záleží na mnoha faktorech, mezi které patří vrozené predispozice, životospráva či tělesná hmotnost.

Moderní doba a technologický rozvoj ve zdravotnictví a v kosmetice přinesl metody, které dokáží eliminovat příznaky stárnutí. Nejde o žádné zázračné elixíry mládí, ale o technologicky vyspělé přístroje, které dokáží eliminovat příznaky stáří a odstraňují vrásky. Procedura eliminace stárnutí se označuje jako omlazení neboli lifting, podle lokality, na kterou se procedura aplikuje také jako omlazení těla (facelifting) či omlazení obličeje (body lifting).

K omlazení se využívá řada vyspělých technologií. Patří mezi ně především fotorejuvenace (fotoomlazení IPL). Fotorejuvenace je bezbolestný lifting založený na působení pulsního světla. Fotorejuvenace stimuluje tvorbu kolagenu a dochází k celkovému omlazení pleti – především pak k vyhlazení malých vrásek, k odstranění pigmentových skvrn a k odstranění červených žilek v obličeji.
Další vyspělou používanou technologií je Exilis, která je založená na kombinaci ultrazvukového záření a radiofrekvence. Technologie Exilis svým působením obnovuje tvorbu kolagenových vláken, která mají zásadní význam pro tvorbu kolagenu v pleti. Tím dochází k návratu elasticity pleti, k jejímu vypnutí a k odstranění vrásek. Lifting Exilis je vysoce účinný a využívá se jak k liftingu tak k faceliftingu.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account