Kneippova metoda: Stará, ale stále aktuální cesta k lepšímu zdraví

Letní horka mají za následek i to, že trpíme větší žízní. Proto pijeme zejména v létě velké množství vody a jiných tekutin. Ale jak pijeme, až vedra skončí? Máme ve zvyku většinou pít jen při pocitu žízně. Tělo si rychle zvyká na množství vody, které mu poskytujeme, a učí se s ním hospodařit. Pokud v těle nemáme dostatek vody, stárneme, máme bolesti hlavy, řídnou nám kosti a jsme unavení.

Ačkoliv tomu spousta z nás nepřikládá takový význam, hydratace je mnohem důležitější, než si myslíme. Denně bychom měli vypít tolik vody, které se rovná 5% naší váhy. Ve skutečnosti však každý pijeme, jak kdo potřebujeme. Voda má však blahodárné účinky na naše zdraví i krásu. Udržuje nás mladými a plnými síly. Léčitelské vlastnosti vody jsou známé při její konzumaci, sprchování i koupání.
Tato filosofie byla základem pro vznik terapie doporučované německým farářem Sebastianem Kneippem. Jeho terapie zaměřená na léčení některých nemoci a zlepšení cirkulace krve byla založena právě na koupelích a sprchování a to ve střídání teplé a studené vody. Kneippova metoda, jak se metoda nazývá, odstraňuje stavy nervozity, bolesti hlavy, zahání křeče, napíná pokožku a řeší silné bolesti nohou.

Kneippova metoda spočívá v používání studeného nebo teplého proudu vody nebo i střídání obou teplot na určitá místa na těle nebo v používání lokálních lázní určených pro určité tělesné zóny.

Aby terapie měla optimální účinky, je velmi důležité, aby byl pacient v dobrém zdravotním stavu, netrpěl závažnými chorobami srdce a krevního oběhu a jinými onemocněními.

Vodoléčba se provádí v místnosti, kde je teplota 19 až 20 stupňů Celsia, aby nedošlo k podchlazení pacienta. Studená voda se také nikdy neaplikuje na studené tělo. Musí se dodržet i odpočinková doba po léčbě.

Ač se to zpočátku nezdá, ti kteří trpí na studené končetiny a je jim zima, je pro ně studená voda lékem. Porucha krevního oběhu aplikací studenou vodou pár minut končetiny prokrví a prohřeje. Tím že si studené končetiny na chvíli polijete studenou vodou, tělo bude chtít tu podchlazenou část rychle ochladit a vyšle do tohoto místa krev. Za chvíli se vám studené končetiny prokrví. Když to takto budete aplikovat často, zjistíte, že po nějaké době už nebudete trpět na studené končetiny.

Tímto odstraníte nejen problém se studenými končetinami, ale také další přidružené problémy, jako je nespavost, neplodnost a bolesti hlavy.

Vyzkoušejte a uvidíte, jak vám tato metoda pomůže.

Zdroj foto: Lucie Gajdošíková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account