Také se vám objevily nehezké žilky na nohou? Takzvané křečáky bohužel postihují především nás ženy a zbavit se jich není vůbec jednoduché. Ale nebojte se.  Pokud nebolí a neobjevují se masivně, můžete si pomoci samy. A my víme jak!:-)
Proč se vlastně objevují?
Křečové žíly považujeme za civilizační onemocnění. Příčinou bývá poškození povrchního systému žil. Jsou patrné na první pohled, postihují především lýtka, ale také stehna. Zajímavostí je, že trápí v průměru každou třetí ženu a každého čtvrtého muže. Často je na „vině“ genetika, ale také životospráva, dlouhodobé stání, ale i časté sezení a v neposlední řadě kouření.
Pohyb jako nejlepší prevence
Křečovým žilám nelze vždy předejít, ovšem můžeme jejich vznik zmírnit nebo značně omezit. Pokud máte sedavé zaměstnání, nebo naopak celý den stojíte na nohou, budete na „křečáky“ náchylnější. Jednoduchou, ale osvědčenou radou všech odborníků i laiků, je zkrátka pohyb! Stačí rozumná pohybová aktivita, která vás bude bavit, a hlavně ji budete dělat pravidelně. Stačí i obyčejná chůze.
Studená a teplá sprcha vám udělá dobře
Ráno, nebo klidně večer před spaním, si dopřejte střídavě proud teplé a studené vody. Nohy se tak dostatečně prokrví a navíc odpadne i nepříjemný pocit těžkých nohou. Při spánku si můžete nohy lehce podložit například polštářem. Anebo si alespoň občas přes den jen tak dejte nožky nahoru.:-)
Pozor na těsné ponožky
Nosíte ponožky s příliš těsným lemem? Tím vznik křečových žil ještě urychlíte a navíc vám mohou nohy začít otékat. Zkuste se raději zaměřit na ponožky s měkkým lemem nebo rovnou zvolit speciální zdravotní ponožky a punčocháče.
Vyzkoušet můžete také punčochové kalhoty New Relax, které jsou vyrobeny speciálně pro ženy s počínajícími projevy žilního onemocnění. I když se jedná o zdravotní punčochy, na první pohled to nepoznáte. Jsou vhodné ke každodennímu nošení a díky vyvíjenému tlaku zlepšují cirkulaci krve v nohou. Navíc si můžete vybrat z několika barevných odstínů.
Testovaly jsme punčochové kalhoty New Relax 70 den
Ve spolupráci s Dentimed shop, který nabízí zdravotní potřeby, jsme měly možnost vyzkoušet punčochové kalhoty New Relax 70 den na vlastní kůži. Naše testerky se podělily o své zkušenosti, které byly v drtivé většině pozitivní.

Punčochové kalhoty New Relax velmi nadchly uživatelku Simku. „Jsem tzv. ničitelka punčocháčů, a tyhle jsem měla už několikrát na sobě. Perfektně zpevňují, ale také zatím nepřišly k žádné úhoně“, poukazuje Simka na skvělou odolnost.
Awa6 si zase pochvaluje hezký design. „Mají pěkné balení, krabička působí luxusně a barva punčoch je neutrální, na nohách vypadá pěkně“, popisuje své zkušenosti.
Zdena k tomu dodává. „Tyto punčochové kalhoty nosila moje mamka. Krásně zpevňují nohy a jsou k nerozeznání od klasických punčochových kalhot. Po celodenním nošení jsem neměla nohy nateklé ani opuchlé.Co uživatelky nejvíce ocenily?
–        pěkný design
–        pevnost a pružnost
–        komfort při nošení
–        úleva pro nohy
–        zlepšují prokrvení nohou
A co vy? Už jste je také vyzkoušely? Více z testování punčochových kalhot New Relax 70 od Dentimed shop se dočtete ZDE.
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account