Nalaďme se na svůj dech. Vnímej jako by tě dech hladil, jako by zevnitř pohladil tvé tělo. A s každým nádechem a výdechem cítíš, že jsi volnější. Spolu s nádechem vnímáš, jak do tvého těla přichází proud životní síly. Jak tvoje tělo vyživuje a s výdechem necháváš odplynout cokoliv, co tě svazuje a tíží. Jenom vnímej, jak tě každý nádech i každý výdech hladí, sytí. A uvolňuje. Nádech, výdech. 
Všimni si, jak je tvoje tělo čím dál víc živější, volnější, spokojenější. Stále udržuješ hluboký dech, se kterým je ti nádherně, příjemně. Pak si představ, že vnímáš opodál nádherný zvuk vody a tvou pozornost upoutá svěží vodopád.
S radostí k němu běžíš a těšíš se, až pod něj vstoupíš. A pak vstupuješ do jeho nádherné, osvěžující vody, která není ani moc studená, ani moc teplá, a ty necháváš dopadat jeho kapky na svoje tělo. Cítíš, jak tě promývá zvenku i zevnitř. Jak nejenom omývá tvé tělo, ale současně odplavuje cokoliv, co potřebuješ nechat jít. S každým dalším okamžikem se cítíš ještě lépe, lehčeji, živěji. Cítíš, jak se každá buňka v tvém těle raduje, úplně tančí radostí a sytí se tou svěží vodou, která tě oživuje a odplavuje všechno, co může jít.
A pak radostně vyskotačíš ven z vodopádu a užíváš si ten úplně nový pocit ve svém těle. Cítíš se oživená, nasycená a odlehčená. A pak si představ, jak uléháš na nádhernou rozkvetlou louku, která voní a je plná života. A na tvé tělo dopadají sluneční paprsky. Prohřívají tvou kůži, ale nezůstávají jen na kůži. Ta záře slunečních paprsků jako by tě prostupovala a rozzářila tvé tělo i zevnitř. Vnímáš, jak spolu se září slunce čerpáš i světlo do svého těla. Vnímáš, že tvoje tělo září. Vnímáš, jak každá buňka ve tvém těle vibruje radostí. Cítíš radost, život a lásku v každé buňce svého těla.
A pokud vnímáš, že jsou některé části těla, které neproudí tak, jak bys potřebovala, tak tam zaměř svou pozornost. A představ si, že i tam dopadají paprsky slunce a že i tam se tvé buňky začínají radovat. Tak, aby jsi zářila a vibrovala od hlavy až k patě. Každá část tvého těla je nasycená. Je políbená paprsky slunce a září i zevnitř. I všechny tvé vnitřní orgány, srdce, plíce, oblast pánve, pohlaví; to vše je syceno, oživováno léčivými paprsky slunce. Pokud budeš chtít, polož si své ruce na ta místa, která by potřebovala ještě víc pozornosti a péče. Která místa v tvém těle potřebují ještě více vyživit? Dopřej jim svou vlastní láskyplnou pozornost. A svůj dotek.
A pak polož své dlaně na srdce, tak abys tuto oblast svého těla ještě více cítila, ještě více vnímala, a představ si, jak se ve tvém hrudním koši rozprostírá záře a živost. Cítíš, jak se aktivuje oblast tvého srdce. S každým dalším nádechem a výdechem ještě více a více. A znovu pošli láskyplnou pozornost a proud světla do všech částí ve svém těle. Opakuj to znovu a znovu a znovu. Aby ses cítila úplně nasycená. Rozvibrovaná láskyplnou pozorností.
Cítíš, jak akždá buňka v tvém těle vibruje láskou a radostí. A když cítíš tu plnost sama v sobě, představ si, jak z tebe září láska do prostoru kolem tebe. Představ si teď za zavřenýma očima prostor, ve kterém se fyzicky nacházíš. Možná je to místnost v tvém bytě nebo místo v tvém životě, v přírodě, kdekoliv se nacházíš. Za zavřenými víčky si představ ten prostor v sobě a představ si, jak do něj vtiskáváš lásku. Láska vyplňuje ten prostor, ve kterém se nacházíš. Tak tu představu rozšiř. Pokud jsi vyplňovala ložnici svou láskou, představ si, jak láska proudí do celého bytu, domu. A odtamtud dál a dál. Rozšiřuješ pole, do kterého z tebe proudí láska. 
Do celého činžovního domu, paneláku, k sousedům, do celé čtvrti, města, regionu, republiky, Evropy, i na další kontinenty. Rozšiřuj tu představu tak daleko, kam dosáhne tvá fantazie. A pak si v tom prostoru představ i lidi. Jak se tvá láska dotkne tvé rodiny, tvých přátel, známých, a pak i neznámých. Stejným způsobem, jak jsi rozšiřovala prostor, si představ lidi, kterých se dotkne tvá láska. Od lidí, které znáš, k těm, které neznáš. K lidem po celé zeměkouli. Opět dělej to tak, abys to dokázala cítit, aby sis to dokázala představit.
Znovu si všimni ve své představě, že máš zářivé, láskou prosycené tělo, ve kterém tančí každá tvá buňka radostí. Nacházíš se v prostoru, které také vibruje radostí. Je prosycený tvou láskou a ty už ani nedokážeš rozlišit, jestli je to láska, která jde zevnitř ven nebo zvenku k tobě. Ve své představě se dotýkáš lidí, které miluješ ve svém srdci a jako bys skrz tuto představu zažehávala lásku a radost i uvnitř nich. Takže se nacházíš v prostoru, který je plný laskavých, láskyplných bytostí.
V téhle představě můžeš setrvat, jak dlouho budeš chtít a pak ještě za zavřenými víčky opět začneš vnímat prostor, ve kterém se nacházíš právě teď a pokud je večer, s touto představou usneš. Přes den se protáhneš a postupně otevřeš oči a rozhlédneš se kolem sebe a vstoupíš do nového dne (meditace Denisy Palečkové).

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account