Dnešní článek bude již slíbená recenze produktů z řady Elixir Jeunesse od značky Yves Rocher, kterou jsem avizovala před několika dny. Mělo by se jednat o úplnou novinku na trhu, která připraví vaši pleť na jaro a pomůže jí s detoxikací. (Nutno podotknout, že detoxikační přípravky na pleť budou letos v kurzu.)
Protože chci, aby byla recenze kosmetiky vždy objektivní, testování trvá několik dní až týdnů, kdy produkty používám každý den, sleduji jejich vlastnosti a pomalu si na ně utvářím komplexní názor.

Jak to tedy dopadlo?
Začala bych u denní péče s SPF30. Tento krém, už dle názvu, slouží jako běžný denní krém s ochranným faktorem. Má lehké a rychle se vstřebávající složení, což oceníte zvláště v případech, kdy se potřebujete ráno rychle nalíčit a nemáte věčnost na to, abyste mohla čekat, až se krém vstřebá do pleti. Oceňuji i ochranný faktor. Jako majitelka velmi bledé a pihaté pleti jsem zvyklá používat OF50, ale na ten je přeci jenom ještě poněkud brzy. Na druhou stranu – sluníčko začíná připalovat, takže se dle mého názoru jedná o zcela adekvátní ochranu proti slunečnímu záření. 
Pokud trpíte na mastnou pleť, myslím si, že by vám mohl tento produkt vyhovovat, protože po jeho použití vymizela potřeba pudrovat tvář. Sama mám pleť spíše sušší, ale ani v tomto případě jsem nevypozorovala nějaký nežádoucí efekt. (Pokud jste ale extrémně vysušená, možná bych pleť před líčením ještě trochu podmázla mastnějším krémem.) Krém bych mohla doporučit i na normální pleť.

Čisticí gel jsem si během testování velmi oblíbila. Hlavně večer, kdy se chystám pleť vyčistit před spaním. Jedná se o produkt, jehož konzistence v sobě skrývá drobné mikro částečky rostlinného původu, které fungují zároveň jako peeling. Pleť jsem před aplikací vždy navlhčila vodou a následně jsem krouživými pohyby přejížděla po celém obličeji. Pleť pak byla hezky hladká, čistá a připravená na nanesení nočního krému.

 
Nakonec tu máme noční omlazující péči, kterou jsem aplikovala na pleť vždy po jejím čištění. Texturu bych popsala jako středně hutnou a mastnější, ovšem po nanesení na tvář se rychle vstřebá a zanechá po sobě pouze jemný film. Už po první aplikaci jsem ráno pociťovala, že je pleť hydratovaná a vyživená. Krém měl stejný efekt každé další ráno, takže nemám důvod nevěřit tomu, že si poradí i s pomalým odstraňováním vrásek. 

 

V rámci hodnocení je důležité zmínit i několik dalších faktů:
– Více, než 90% všech složek je rostlinného původu
– Všechny produkty z této kolekce mají příjemnou, nevtíravou vůni
– Produkty jsou bez minerálních olejů, silikonů a prabenů 
– Kelímky na krémy jsou ze skla a plastové tuby mají o 25% méně plastů, takže jsou lépe recyklovatelné a tím trochu odlehčí životnímu prostředí
 
Celkové hodnocení:
Produkty Yves Rocher z řady Elixir Jeunesse mohu zcela doporučit. Jsou lehké, vstřebatelné, ekologicky šetrné a plní svoji funkci tak, jak je popsána na obalu. Tato řada je vhodná pro majitelky normální a mastnější pleti, lze ji doporučit i majitelkám pleti lehce až středně suché. 
 
Obrázky: Autorka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account