354

Vakcín proti onemocnění covid-19 bude dostatek

ČR má předobjednáno již 5 500 000 dávek vakcíny, první dodávka by měla dorazit v lednu či únoru 2021. Očkování bude dobrovolné, a i když se původně s bezplatnou vakcinací počítalo jen u některých skupin obyvatel, mělo by být v Česku nakonec hrazené z veřejného zdravotního pojištění všem.

 

Ministerstvo zdravotnictví nyní připravuje vysvětlující kampaň, aby se lidé očkování nebáli. Začít by měla v lednu, podle některých odborníků ale měla odstartovat již dříve. Jako první přijdou na řadu kromě občanů spadajících do některé z rizikových skupin také zdravotníci, pracovníci sociálních služeb a další pro stát důležitá povolání.

 

 

První na světě. Britové schválili covidovou vakcínu od Pfizeru a BioNTechu, očkování spustí příští týden

První Britové se už příští týden dočkají vakcíny proti koronaviru. Britská vláda totiž dala zelenou americké farmaceutické firmě Pfizer a německé firmy BioNTech, které tak mohou své očkovací látky uvést na ostrovní trh. Ministr zdravotnictví Matt Hancock vzápětí oznámil, že na vakcínu už čeká na padesát nemocnic po celé zemi.

 

Podle britské vlády jsou první na řadě zaměstnanci ve zdravotnictví a obyvatelé domovů pro seniory, dále by se vakcína měla podat starším lidem.

 

Jak se schvalují vakcíny

Stejně jako všechna registrovaná léčiva, i vakcíny jsou před uvedením na trh a obdržením registrace velmi pečlivě testovány. Testování vakcín je navíc s ohledem na větší počet dobrovolníků při klinických studiích mnohem podrobnější a přísnější než u běžných léčiv. Celý proces testování od základního výzkumu až po udělení registrace mnohdy trvá i 10 až 15 let. Kontrola a neustálý monitoring však probíhá i po uvedení na trh.

 

https://www.mediciproockovani.cz/jak-se-schvaluji-vakciny/

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account