102

Proč se bojíme “Koronaviru”?
Člověk se odpradávna bál všeho – co neznal. Byly to přírodní děje, úkazy, nemoci…. Je to přirozené člověku. Informace, které se dostávaly k lidem byly často zkreslené, neúplné a zavádějící.
V dnešní době máme také informace, které jsou rychlé – mají obrovskou moc. A to je možná trochu ten kámen úrazu…humbukem okolo….
Ano, nepodceňujme toho pana Neznámého,respekt je v pořádku. Ale…. tím, že je neznámý, dáváme mu často větší moc než skutečně má.
Ohrožené skupiny jsou senioři, děti a všichni, kdo mají sníženou imunitu… ale to mají i u běžné chřipky, která každoročně udeří v plné síle nebezpečí… a té se nebojíme neb ji známe.
V tuto chvíli je nutné se zastavit, nenechat se strhnout panikou, používat zdravý selský rozum. Dodržovat hygienu, dbát na častější mytí rukou,ochránit se při kýchání, kašlání … což už jsme se učili v mateřské školce. Můžeme sáhnout i po vitaminech. Koronavirus skutečně není rozsudek smrti, ano…je protivný a může mít u někoho silnější průběh. Nedávejme mu však větší moc a charakter než skutečně má, neb nafouknutá bublina je mnohdy nebezpečnější neź samotný základ.
Zdravím Vás téměř z druhé strany zeměkoule. Poslední dny jsme prošla velkými mezinárodními letišti… nikde žádná panika, naopak všude k dispozici zdarma dezinfekční gely na ruce, nikde žádné roušky na ústech a nikde vykoupené obchody. Koronavirus je i tady, je hlášené i úmrtí… ale je tu také klid s určitou dávkou respektu.
Každá vypuštěná informace se v té obecné sféře může zvrhnout v naprostý informační šum. Nepodléhejme té paní “Panice”, buďme ostražitější obzvlášť, pokud patříme do rizikové skupiny… ale nezapomeňme, že je to především o nás samotných, jak informace zpracujeme.
Přeji Vám v tuto chvíli především klid, zdravý rozum a štěstí, ať se s tím novým darebákem nepotkáte. A pokud ano, tak to dáte/ dáme!!!
A všem těm, co vykoupili obchody závidím, protože nemusí hodně dlouho nakupovat což u mne se zásobou jednoho kila mouky nehrozí ????
Krásné pozitivní dny i s paralenem a teplým čajem….
Stáňa, zdravotní a vztahový kouč

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account