Běžně si dáváte citron do čaje, když jste nemocní, ale jiné využití už vás nenapadá? Škoda. Kyselý přítel vám nahradí dezinfekci, provoní prádlo, pomůže zhubnout, poskytne energii a ještě zlepší náladu.     

“Já si někdy dělám vodu s citonem na lačmo – Co Vy?”   

Plody citronovníku jsou bohatými zdroji vitaminu C. To ale není jediný důvod, proč žluté ovoce pocházející z jihovýchodní Asie milovat! Věděli jste, že si dokáže poradit s únavou a vyléčí kocovinu? Předností má ale víc. Tyhle znáte?
Strůjce dobré nálady, co je za hubičku
Máte doma aromalampu či elektrický aroma difuzér? V tom případě si na vás chmury a splíny netroufnou. Stačí do vašeho přístroje nakapat několik kapek citronové šťávy. Tato svěží vůně prokazatelně zlepšuje náladu, odplavuje deprese a zbavuje úzkosti. Navíc posiluje imunitu, léčí nachlazení, poskytne vám energetickou vzpruhu a ještě dokonale vyčistí vzduch.
Pomocník diety, který se hodí
Hubnete? Pak jistě víte, že pitný režim se v tomhle režimu nevyplácí odbývat. Nejlepším nápojem je pochopitelně čistá voda – ovšem na té si ne každý vysloveně pochutná. Když ale do sklenky vymačkáte trochu citronu, rázem je to o něčem jiném! Popíjení kyselého drinku třikrát denně urychluje metabolismus, což významně přispívá ke shazování nadbytečných kil.
 
Účinná antibakteriální ochrana
Člověk by si měl mýt ruce několikrát denně. Vždyť bakterie útočí ze všech stran, a kdo nechce riskovat, ten ať k umyvadlu zavítá co možná nejčastěji. Běžně si kupujete antibakteriální gely a dezinfekce, protože nechcete nic podceňovat? Dají se nahradit šťávou z citronu. I z finančního hlediska to vyjde o trochu lépe…
Přírodní čistič oken, co si nebere servítky
Mastnota, kapky od deště či pozůstatky z návštěv hmyzu? Tak s tímhle už ztrácet nervy při mytí oken nemusíte. Zkuste smíchat čtyři polévkové lžíce citronové šťávy s půllitrem vody, a očista skleněných tabulí vám půjde jedna báseň – dokonce bez šmouh!

 

Parfém pro vyprané prádlo
Stává se vám často, že mokré oblečení zapomenete v pračce a pak o svěží vůni nemůže být ani řeč? Čajová lžička citronového nektaru přidaná do pracího prášku prádlo nádherně provoní a neutralizuje jakýkoliv podivný zápach.

Jaká je spotřeba citronů ve vaší domácnosti?
zdroj
 

Krásný den                                                                                                                                                                                                      Váš kouč Marie Kostelecká   
     

“Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,
spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.”
 
Další články: https://www.zenysro.cz/marie-kostelecka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account