Jan Vojáček: Umění být zdráv a předmluva ke knize
Žijeme v době, která do našich životů přinesla spoustu výzev a největší z nich je dlouhodobé zdraví.

Díky technologickému pokroku se urgentní medicína dostala na vysokou úroveň, takže jsme přestali umírat na akutní stavy. Za velmi efektivní řešení akutních stavů ale platíme vysokou daň v podobě velmi neefektivního řešení chronických stavů. Léky bychom měli  používat,  v co nejmenší dávce na co nejkratší dobu, až když selžou jiná řešení. Autorovi v době prvního vydání je 38 let, ale jeho praxe a příběhy lidí ho přesvědčily o tom, že má smysl tyto poznatky a zkušenosti sepsat. Je přesvědčen, že téma zdraví si zaslouží pozornost, a to mnohem dříve, než o zdraví přijdeme a spolehneme se na to, že to za nás vyřeší lékaři a léky.


Být zdráv v 21. století znamená zvědomit si důležité aspekty našeho života. Týkající se různých oblastí našeho životního stylu, psyché a prostředí , ve kterém žijeme a které nás ovlivňuje a formuje.
Každá změna začíná rozhodnutím a prvním krokem a tato kniha si dává za cíl zvědomění potřebných informací a principů. Na cestě ke zdraví to může pomoci k zásadním rozhodnutím a prvním krokům.
Zdroj obrázků: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account