Mít svou chatu nebo chalupu je snem mnoha lidí. Kdo však takovou nemovitost vlastní, ví, že nepřináší jen radosti, ale také starosti. Jednou z nich může být zatuchlý vzduch, který nemilosrdně udeří do nosu hned u vstupu. Jak si ale se zatuchlinou poradit a při nejlepším se jí nadobro zbavit?
V chalupách, které jsou celý týden uzavřené a nevětrané, se drží vlhkost a vznikají plísně. Právě ty s sebou přináší celou řadu zdravotních rizik, jako jsou alergie, kožní vyrážky, potíže s dýcháním či bolesti hlavy. Zajistit průběžné větrání objektu po dobu vaší nepřítomnosti se může jevit jako nesplnitelná mise, přesto tomu tak není.
Rychlá rada zní: pokud tedy nejde o vaši první letošní návštěvu chaty, ihned po svém příjezdu otevřete všechna okna i dveře, a to i tam, kde obvykle nevětráte (půda, sklep), aby mohl vzduch proudit. Z dlouhodobého hlediska byste ale měli uvážit investici do moderních pomocníků, kteří pravidelné větrání zařídí za vás i v době vaší nepřítomnosti.
 
Naprogramujte si chytré větrání
Jako řešení se nabízí pořízení programovatelné větrací jednotky. Například KORAVENT 100 představuje způsob řízené výměny vzduchu podle potřeby aktuálních obyvatel objektu. Tato jednotka zajistí automatické větrání a vysoký útlum vnějšího hluku, a to v jakoukoli denní či noční hodinu nebo v době, kdy v chalupě nikdo není. Díky filtrům nehrozí problémy s prachem nebo pyly. Mezi přednosti jednotky patří možnost naprogramování času a délky doby větrání, ale i např. signalizace výměny filtru prachových částic. Indikátor jednotky totiž sám upozorní na to, kdy je třeba filtr vyměnit.  Díky svým vlastnostem je lokální větrací jednotka KORAVENT vhodná do chat a chalup všech velikostí.

Hlavní výhody:
 

  Řízený přívod čerstvého vzduchu
  Komfortní celoroční větrání
  Vhodné řešení pro alergiky (3 volitelné filtry)
  Tiché větrání
  Podsvícený displej (indikace výkonu jednotky, výměny filtru, časového programu)
  Zamezení výkyvů teplot (oproti nárazovému větrání okny)
  Individuální regulace výstupu vzduchu bočními otvory
  Nízký elektrický příkon jednotky (v běžném provozu max. 5W)
  Snadná montáž a údržba

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na obrázku KORAVENT 100 – malá větrací jednotka s útlumem hluku. K dostání od 10 824 Kč vč. DPH. Více informací naleznete na www.korado.cz.
 
Ještě vychytanější řešení může představovat lokální větrací jednotka s rekuperací a útlumem hluku KORASMART 1300. Tento přístroj mimo jiné disponuje funkcí automatického odvlhčování. V létě je totiž doporučena správná vlhkost vzduchu v místnosti od 40 do 50 %, v zimě je to od 45 do 60 %. Pokud vlhkost vzduchu v místnosti klesne pod 55 %, KORASMART 1300 se automaticky přepne na základní stupeň větrání. Pakliže vlhkost vzduchu v místnosti přesáhne 55 %, automaticky zvýší průtok vzduchu. V případě že má venkovní vzduch vyšší vlhkost než vzduch v místnosti, KORASMART funguje pouze na základní stupeň větrání, aby venkovní vzduch dále nezvyšoval vlhkost v místnosti. Rozhodně jej tedy využijete v místech, kde nemáte možnost pravidelně větrat. Jeho tichý provoz si vás jednoduše získá a díky volitelným filtrům vás už nebudou obtěžovat pyly a další nečistoty z venku, které se do obydlí běžným větráním dostanou. Přístroj se správně zvoleným filtrem tak může pomoct řešit problémy alergiků či osob s respiračními obtížemi.
Hlavní výhody:

  Účinnost rekuperace až 66 %
  Třístupňový vzduchový výkon
  Nízká provozní hlučnost a zvuková izolace vnějšího hluku
  Zobrazení aktuální teploty a vlhkosti v místnosti
  Filtr na jemný prach a pyl a filtr s aktivním uhlím, jež filtruje pachy z venku
  Indikace potřeby výměny filtru
  Podsvícený LCD displej
  Snižuje náklady na vytápění
  Nízké provozní náklady a snadná montáž

 
 
Na obrázku KORASMART 1300 – lokální větrací jednotka s rekuperací a útlumem hluku. K dostání od 30 048 Kč vč. DPH. Více informací naleznete na www.korado.cz.
 
 

Jak funguje rekuperace tepla?
–        Přívod čerstvého studeného venkovního vzduchu
–        Odvod teplého znečištěného vzduchu z místnosti
–        Zpětné získávání tepla – prostřednictvím výměníku teplo z odváděného vzduchu předehřívá čerstvý nasávaný vzduch
–        Předehřátý čerstvý vzduch proudí do místnosti bočními otvory zamezujícími vzniku průvanu
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account