DIETNÍ SNÍDANĚ, OBĚDY A VEČEŘE

Znáte to přísloví o jednotlivých jídlech? Snídani sněz sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli. Je tomu tak skutečně? Je třeba jídlo kumulovat do dopoledních hodin, nebo naopak ho rozložit po celý den? Odpověď není jednoznačná. Nicméně podívejme se nyní společně na jednotlivá denní jídla.
DIETNÍ SNÍDANĚ
Snídaně jak se říká je základem dne. A věřte, že na tomto pořekadlu je hodně pravdy.
Snídaně by se měla skládat z kvalitních živin a dostatečně tělo zasytit. Především by v ní neměli chybět sacharidy, které nastartují naše tělo do energického dne. Po spánku je velmi důležité také zavodnění – to většina lidí po ránu provádí čajem. Pozor pouze na černé čaje – ty sice dodají pocit plnosti, ale tělo spíše odvodňují.
DIETNÍ OBĚD
Při obědu by se mělo dbát hlavní zásady – jíst do sytosti, ale ne do přeplnění. Jednoduše vzato – jakmile budete cítit, že jste sytá/ý, nechte jídlo které zbylo a schovejte ho na později. Člověk se tímto způsobem naučí dobře hospodařit s energií, kterou z potravin přijímá.
Správný dietní oběd obsahuje z poloviny vysoce bílkovinnou stravu (maso,…) a dále sacharidovou oblohu(brambory, krokety) + vitamínovou stravu (trochu zeleniny,…). Při smažení na pánvičce doporučujeme vše smažit buď úplně bez oleje nebo pouze s kapkou oleje.
DIETNÍ VEČEŘE
Večeře by jíž měla být z nadpoloviční většiny bílkovinnou stravou. Měla by se jíst přibližně 3 hodiny před spánkem a po ní přijít pouze malý vitamínový zákusek před spaním na zaplnění žaludku. Je důležité si uvědomit, že přes noc lidské tělo odpočívá, proto pomaleji tráví. Člověk by se měl také naučit chodit spát pravidelně, i takováto maličkost může napomoct Vašim nadbytečným kilům.
Doporučuji přečíst další články!!!

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account