Svída
V gemmoterapii se používají pupeny svídy krvavé.
*heart* Používá se u onemocnění oběhového systému. Je drenážním prostředkem srdce a tepen. Pomáhá při nedostatečné činnosti a zánětech věnčitých tepen, a při onemocnění srdce u starších lidí. Funguje jako preventivní prostředek proti infarktu myokardu. V rámci zánětů tepen pomáhá u dolních končetin a při zánětech, vzniklých u kuřáků. U kuřáků se doporučuje dělat preventivní kúry svídou. Tonizující účinky na tepny jsou důsledkem antisklerotických vlastností. Využívá se i u trombóz.
*heart* Má také protisrážlivé účinky. Léčí otoky skrze působení na slezinu, stimuluje kostní dřeň a pomáhá u nefrózy ledvin.
*heart* Používá se u hyperfunkce štítné žlázy, strumy a poruch funkce endokrinních žláz.
*heart* Má stimulační účinky na jaterní Kupfferovy buňky.
*heart* Pomáhá také preventivně i léčebně při nekrózách tkání (jako je např. diabetická noha). 

 
Gemmoterapie
Moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Gemmoterapie, též nazývaná “medicína pupenů”, je léčba pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu. Každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj růst, proto pupeny obsahují nejvíce léčivých látek z celé rostliny.
Foto: Pixabay

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account