Rozhodli jste se oživit Váš byt, respektive staré omšelé zdi? Dodejte jim nový život a šťávu pomocí tapet. Během okamžiku se místnost promění a vykouzlí jedinečný styl. Tato vychytávka zažívá velký návrat. My (Husákovy děti) si je pamatujeme ještě z dětství, pestrobarevné ornamenty zdobily naše obývací pokoje, kuchyně i ložnice. Tehdy byly k dostání pouze papírové tapety, které se lepily na stěnu speciálním lepidlem. V současné době máme již na výběr tapety ve více variantách, ať už se to týká materiálu, ceny, nebo designu. Projděme si tedy možnosti současného trhu.
Tekuté tapety – tyto tapety nabízejí vcelku snadnou aplikaci, jsou vhodné pro alergiky díky svému přírodnímu složení, které nedráždí dýchací cesty. Jsou zároveň prodyšné i velice dobře izolují. Vhodné jsou zejména do obývacích pokojů, nebo ložnic a dětských pokojů. Aplikace této tapety není nijak náročná, zvládne ji každý kutil. Zároveň tento materiál slibuje dlouhou životnost.
Vliesové tapety – oblíbená verze tapet, jsou omyvatelné a stálobarevné. Můžete je tedy s klidem použít do dětského pokoje a případné malůvky Vašich dětí umýt. Jsou velmi příjemné na dotek, zamezují vzniku plísní a zajišťují barevnou stálost. Dalším bonusem je jistě jednoduchá manipulace, snadné lepení i odstranění. Všechny tyto plusy musíte podřídit ceně. Ta je samozřejmě vyšší díky všem kladným přednostem.
Papírové tapety – nejlevnější verzí tapet jsou ty papírové, které známe již řadu let. Můžeme vybírat ze široké škály barev a vzorů. Dnešní materiál již zaručuje stálobarevnost i otěruvzdornost. Navzdory nízké ceně musíme počítat s náročnější prací při lepení. Obrňte se tedy trpělivostí.
Výhody, které u tapet oceníte:

    snadná manipulace.
    cenová dostupnost.
    stálobarevnost, omyvatelnost.
    dominantní prvek Vašeho interiéru.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account