Zelený elixír zdraví: Jak mladý ječmen a chlorella oživí jaro

Po dlouhé zimě se můžeme cítit unavené, oslabené. Je třeba tělo očistit a opět nastartovat. Velkým pomocníkem v tom mohou být zelené potraviny. Nápoj z mladého ječmene a řasa chlorella vašemu zdravému jarnímu jídelníčku prospějí v mnoha směrech.

Zelené potraviny, právem nazývané superfoods, jsou jedním z důležitých pomocníků pro očistu organismu, posílení imunity a při léčbě nemocí. Dodají tělu přesně to, co potřebuje, aby bylo dostatečně silné a schopné se samo bránit. Podporují naše přirozené léčebné a regenerační schopnosti. Dobře živený a vyčištěný organizmus se pak jednoduše mnohem lépe uzdravuje.

Mladá rostlinka nabitá energií působí jako palivo
Výhonky mladého ječmene se sklízejí jako malé zelené rostlinky, kdy mají největší koncentraci živin, poté se šetrně v nízkých teplotách zpracovávají na prášek, který si rozmícháte v šejkru s vodou a pijete. Nápoj z výhonků mladého ječmene a tablety sladkovodní řasy chlorelly jsou velmi bohaté na živiny, vitamíny, minerály, enzymy a antioxidanty, mají vysoký obsah chlorofylu a příznivě tak působí na naše zdraví.

Komu samostatný ječmen příliš nechutná, může ho dochutit jinými zdravými ingrediencemi, tip na zelený drink a smoothie přineseme příště. Kvalita a chuť různých značek ječmene na trhu se však velmi liší, nenechte se tedy odradit prvním pokusem a hledejte ten nejlepší. Informací od zkušených uživatelů je mnoho.

Jeden nápoj nahradí kilo bio zeleniny
Pokud si vyberete kvalitní značku, jeden nápoj skutečně čistého stoprocentního ječmene vám dodá tolik živin, jako zhruba jeden kilogram bio zeleniny. Stejně tak i chlorellu můžeme vnímat jako koncentrovanou zeleninu.

Tyto zelené potraviny můžeme tedy označit za takový zdravý “zelený biofastfood” a může být řešením i pro ty, kteří by tak velké množství zeleniny za den nesnědli. Pro vysokou výživovou hodnotu, dobrou a rychlou vstřebatelnost pro organizmus používají zelené potraviny často i vrcholoví sportovci.

Odoláte nemocem, vyhnete se únavě
Kdo zelené potraviny již nasadil a dlouhodobě je užívá, nejspíš má vlastní zkušenost, že je možné přežít i zatěžkávací zimní období bez nachlazení, mít dostatek energie, dobře spát, mít čistou a svěží pleť a na jaře se vyhnout únavě. Vždy záleží i na tom, v jakém zdravotním stavu se celkově nacházíte a kolik potíží musí vaše tělo řešit. Je-li toho více, budete pak logicky potřebovat také více času na uzdravení. Pokud jste ale v dobré kondici a trápí vás jen sezónní potíže a únava, se zelenými potravinami se jich můžete snadno zbavit.

Pokud se chcete o zelených potravinách dozvědět více nebo si objednat kvalitní ječmen a chlorellu, pište na zelene.zdravi@outlook.com. Dobré zkušenosti nejen v očistě, ale i v léčbě nemocí má dnes již mnoho lidí. Podpořit své tělo můžete snadno i vy. Zelená má zelenou! Tak na zdraví! *wine*
Také my jsme testovaly, jak na zdravé jídlo z minimixéru!:-) Více se dozvíte ZDE.
Chystáte se na jarní očistu organismu? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Zdroj: Ivana Sýkorová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account