147

Mnoho z vás už jistě slyšelo o tzv. zelených potravinách, které jsou prospěšné našemu zdraví, obsahují spoustu vitamínů, minerálních látek, chlorofyl a další cenné látky. Když se řekne “zelená potravina”, napadne každého mezi prvními ječmen nebo chlorella. 
Já bych dnes ráda vyzdvihla spirulinu, která by určitě neměla chybět ve vašem jídelníčku, protože je to opravdu malý “zázrak” 🙂 
Pojďme se na ni blíže podívat.
Spirulina není řasou, jak je někdy mylně označována, nýbrž se jedná o sladkovodní sinici. Pěstuje se, a hojně užívá, především v Japonsku, ale díky své jedinečnosti si začíná nacházet místo i u nás. 
Nejzajímavější na spirulině je její obsah bílkovin, který je 62,5%, což je nejvyšší obsah bílkovin ze všech přírodních zdrojů vůbec. Navíc jsou lehce stravitelné, bez vzniku odpadní kyseliny močové. Což v lehkém překladu znamená, že nejsou zátěží pro organismus a ideální pro sportovce, rekonvalescenty, děti, staré lidi, zkrátka pro všechny.
Mimo vysoký obsah bílkovin se spirulina může chlubit vysokým obsahem vitamínů skupiny B, která je důležitá pro správnou funkci nervové soustavy, dále obsahuje minerální látky jako hořčík, vápník a zinek, které jsou potřebné a důležité pro správnou funkci kostí, svalů, imunitního systému, železo pomáhá při krvetvorbě, draslík je důležitý pro správnou činnost srdce, dále je zde zastoupen i fosfor a mangan.
Pokud bych to měla shrnout, tato namodralá sinice spirulina je ideálním doplňkem stravy pro všechny věkové kategorie. 
Skvěle reguluje chutě, proto se hodí při redukci váhy. Normalizuje hladinu cukru v krvi, tudíž je skvělá i pro cukrovkáře. Díky minerálům a vitamínům je ideální pro zachování zdravě fungujícího imunitního systému. No a nezapomenutelný je vysoký obsah bílkovin, což ocení hlavně sportovci, kulturisté a fitness sportovci, kteří se snaží o nárůst svalové hmoty.
Samozřejmě je na našem trhu k dostání velké množství druhů a značek firem, které spirulinu zpracovávají, ne všechny metody zpracování jsou však šetrné a zajistí nejvyšší obsah vitamínů a minerálů. 
Český výrobce Bewit nabízí spirulinu v RAW kvalitě, kdy je zpracovávána šetrnou metodou sušení a dalšího zpracování, aby byla zachována její nejvyšší kvalita a účinnost. Za mne má tato firma velkou jedničku s hvězdičkou.
A protože se blíží jarní detoxikační kúry a po nich nás čeká příprava na plavkovou sezónu, doporučuji rozhodně spirulinu zařadit do vašeho jídelníčku 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account