ZOO ve Veszprému je 3. nejstarší zoologickou zahradou v Maďarsku po budapešťské a debrecínské. Byla otevřena 1. srpna 1958, jen několik měsíců po debrecínské ZOO. Nese pojmenování po Kálmánu Kittenbergerovi, známém badateli Afriky. Jeho busta stojí u vchodu do zahrady.

Zoologickou zahradu každoročně navštíví cca. 200 000 lidí. Největší důraz se klade na ochranu přírody a výuku. Poloha ZOO je velmi členitá, nachází se v dolině Fejes-völgy.

V areálu narazíme na spoustu nových pavilonů a výběhů. V části Savana tu spolu žijí zebry, žirafy, antilopy či nosorožci. Moderního domova se zde dočkali lachtani i tučňáci. Zajímavý je velký průchozí pavilon Ptačí hnízdo s výškou dosahující 15 metrů a s několika jezírky. Pozorovat zde můžeme plameňáky, ibisy ale i různé druhy kachen.

Hlavně dětské návštěvníky upoutá i zdejší dinopark, který je největším v zemi a také se zde nachází nádherné, převážně dřevěné dětské hřiště nazývané Savannah.

Tagy:
11 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Jako moc pěkné. Taky se do Maďarska chystáme, tak jsem zvědavá, co na něj řeknu. Jedeme na první dovolenou s dcerou, tak snad to částečně pokryje i její dětská peněženka. Ne, to si samozřejmě dělám srandu. :-)) Její našetřené peníze jsou pečlivě schované. Ale já teda musím říct, že už se fakt těším. Mám pocit, že potřebuju dovolenou jako sůl. :/

  • Author

   Ani náhodou…jako někde po hotelích jistě půjde komunikovat v angličtině, ale čeština a slovenština, pokud by člověk tedy nešel přímo někde u hranic, bude k ničemu.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  V Maďarsku jsem zatím nebyla…, někdy přemýšlíme o lázních, tak se třeba podaří 🙂

 3. NelaVávrová 1 rokem ago

  Krásné, ale do Madarska jsme vetsinou jeli za pamatky nebo lazne.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account