1. Vaření. Nejaktuálnější a bez ohledu na místo, zemi či podnebí nejrozšířenější ženské hobby. Spousta představitelek krásného pohlaví vaří zkrátka ráda, rády experimentují a vytvářejí opravdová veledíla kulinárního umění. A dělají tím radost nejenom členům vlastní rodiny, ale i jiným lidem, kteří jsou velmi často ochotni jejich výrobky koupit a dokonce k tomu vyhledávají každou příležitost. Tento druh oblíbené činnosti může tedy přinášet nejenom radost a uspokojení, ale i dodatečný příjem.

2. Tanec. Jak klasický, tak moderní tanec. Pomocí řeči těla se dají sdělit všechny emoce, ať kladné nebo záporné. Krom toho tanec zlepšuje držení těla a koordinaci, pomáhá udržet štíhlou postavu a samozřejmě má silný pozitivní vliv na náladu. Je to nádherný způsob komunikace s těmi, kdo smýšlejí stejně.

3. Zpěv. Ženě milující hudbu zpěv samozřejmě sluší. Může si zpívat sama nebo v pěveckém kroužku. Aby člověk mohl zpívat, stačí jeho přání a hudební sluch. Také zpěv významně zlepšuje náladu. Všechny starosti jako by ustupují do pozadí, převládá harmonie a klid. Zpívání člověka úplně pohltí. Je přirozeným zdrojem krásy a vnitřní pohody.

4. Četba. Význam četby snad ani nelze docenit. Nejenom že rozšiřuje rozhled, obohacuje fantazii a nutí přemýšlet, ale tříbí také lidskou řeč a vkus a ušlechtilým způsobem působí na morálku. Zajímavá kniha je jedním z nejpříjemnějších způsobů vzdělání i trávení volného času.

5. Ruční práce. Všechno, co je vyrobeno lidskýma rukama, se vždycky těší zájmu, poptávce a oblibě. Vyrábění svíček, mýdla, tašek, polštářů, vyšívání, háčkování a pletení – to všechno ženě umožňuje zapomenout na starosti a ponořit se do zajímavého světa tvůrčí manuální činnosti. Autorské výrobky je možné předvádět na tématických výstavách a zdobit jimi interiér. Mohou se rovněž stát zdrojem vedlejšího příjmu.

6. Jóga a běhání. Také tyto činnosti pomáhají utéci se do světa, jehož tempo je udáváno jen vlastním dechem, a pobýt tak o samotě s vlastními myšlenkami. Okolní svět ustoupí do pozadí a žena se může soustředit sama na sebe. Sport navíc pomáhá udržet se ve formě, rozvíjí pružnost i ducha a dodává ženě na kráse a půvabu.

Tagy:
8 Komentářů
  1. Vaření neberu jako koníček, ale jako běžnou činnost, bez které se prostě domácnost neobejde. Jinak mým největším koníčkem je cestování, četba a geocaching.

  2. Lenka Hudečková 2 roky ago

    souhlasím 🙂

  3. Kristýna Štírová 2 roky ago

    Já mám pocit, že je dnes každá ženská tak trochu bytová designérka. Vidím to i sama na sobě, že se o to tak nějak přirozeně zajímám. Ale tak co by ne. Když jsme na https://lumax-nabytek.cz/rohove-sedaci-soupravy vybírali rohové sedací soupravy, tak jsem si to docela užívala. Ono většina z nás si už pamatuje dobu, kdy seděla v patnácti u notebooku a zařizovaly jsme si barák v The Sims. Tak teď si to můžeme zkusit načisto. 😀

  4. Maruška Trnková 2 roky ago

    Já už vaření jako koníček neberu 😀 Občas je to fakt peklo.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account