Ralsko je město v České republice, které se nachází v Libereckém kraji. Nachází se v srdci Českého ráje, oblíbeného turistického cíle známého svými pískovcovými skalními útvary, lesy a hrady. Ralsko má přibližně 1600 obyvatel a rozkládá se na ploše přibližně 30 kilometrů čtverečních. Město je pojmenováno po nedaleké hoře Ralsko, která se tyčí do výšky 696 metrů a nabízí úžasné výhledy do okolní krajiny. V oblasti Ralska se v minulosti nacházelo vojenské cvičiště, dnes je to však především obytná a rekreační oblast.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  zajímavá jeskyně 🙂

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   celé městečko je zajímavé tímto opevněním….

   • Ralsko se rozhodně nenachází v centru Českého ráje, fotka, pokud se nepletu a věřím, že ne…tak to je pozůstatek zaniklé obce Holičky, která se nacházela dříve kousek mezi Osečnou a Náhlovem. Do dneška se tam dají nalézt drobné pozůstatky domů.

   • Na fotce není opevnění, ale zbytky sklepů, které dříve patřily k rodinným domům. Ralsko jako takové má své centrum, které činí několik opravených panelových domů, na okraji města nedávno vyrostla i menší průmyslová zóna, poslední rok dva, dávají hezky dohromady okolí městského úřadu a jinak to jsou kilometry a kilometry volné plochy, spousta lesů, ohromné letiště a snad i druhá největší obora v ČR.

    • Lenka Hudečková 1 rokem ago

     aha, tak proto jsem toto místo neznala od tebe a z tvých fotek 🙂

     • Zapomněla jsi, fotky mám, byli jsme tam na keškách, jak jinak 🙂 – tím myslím ty Holičky. A centrum Ralska jsem fotila loni, jak to tam dávají pěkně do pořádku kolem radnice.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account