Muzeu obchodu v Českém Krumlově! Tato expozice nabízí fascinující pohled na historii kupeckého obchodu a obchodních praktik, a to jak prostřednictvím původního dochovalého obchůdku, tak i vystavením různých historických předmětů a exponátů spojených s obchodem.

Možnost zhlédnout původní kupecký obchůdek poskytuje autentický pohled na prostředí, ve kterém se obchodování odehrávalo v minulosti. Dále pak muzejní expozice nabízí široký výběr historických předmětů, jako jsou pokladny, počítací stroje, váhy, obaly na potraviny a nápoje, což umožňuje návštěvníkům lépe si představit, jak obchodní transakce a interakce probíhaly v minulých dobách.

Také je zajímavé, že muzeum nabízí návštěvníkům možnost zakoupit si repliky plechových cedulí a jiné dárkové předměty spojené s tématikou výstavní expozice. To umožňuje návštěvníkům si odnést kousek této historie jako památku.

A navíc, samotný muzejní obchod, který byl navržen jako funkční replika starého kupeckého krámu, má určitě svůj půvab a může být dalším zajímavým bodem pro návštěvníky. Je skvělé, že muzeum takto interaktivně a autenticky propojuje historii obchodu s moderními zážitky návštěvníků.

Jako bonus, vstupné je zdarma.

Autor a foto – Nela Vávrová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

    Krása, že je vstupné zdarma, díky za tip na výlet 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account