Botanická zahrada se nachází při Vyšší odborné škole a Střední zahradnické škole (VOŠ a SZeŠ) v Táboře. Tato zahrada je vzdělávacím a výzkumným prostorem pro studenty, kteří se vzdělávají ve zahradnických oborech. Nabízí jim možnost seznámit se s různými druhy rostlin, učit se o péči o zahradu a provádět různé zahradnické experimenty.

Je zde také možnost pro veřejnost navštívit botanickou zahradu a prohlédnout si různé rostliny a zahradnické úpravy. Botanická zahrada má různé tematické sekce, které ukazují různé typy rostlin, jako jsou okrasné květiny, bylinky, stromy a další. Může být také využívána pro výuku a workshopy pro školy a veřejnost.

Zahrada je velmi rozsáhlá, časově bych řekla i na hodinku. Parkování je před zahradou placené. Vstupné do zahrady je zdarma, platí se pouze vstup do skleníku, který je směšný když srovnám s cenou Fata Morgana v Praze a požitek je na stejné úrovni.

V této botanické zahradě jsou i  zvířátka. Od páva, želvičky až po papoušky. Velmi se nám líbilo a určitě při návštěvě Tábora doporučuji zahrnout do návštěvního plánu.

Foto a autor – Nela Vávrová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

    Paráda, díky za pozvánku na výlet 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account