Mezilidské vztahy tvoří základ naší existence, a nemusí se jednat jen o ty romantické. Od nepaměti lidé hledají způsoby, jak najít ideálního partnera pro společnou cestu životem nebo si zkrátka jen porozumět. Pokud si čas od času nejste jisti, zda se k sobě s partnerem opravdu hodíte, můžete si to ověřit zábavným testem lásky.

Historie těchto testů sahá až do starověku. Egypťané například využívali astrologické mapy k předpovídání budoucnosti manželských párů, podobné praktiky nacházíme i v antickém Řecku a Římě. V moderní době se těmito otázkami začali zabývat psychologové, kteří ve 20. století rozvinuli první psychologické testy zaměřené na osobnost a vzájemnou kompatibilitu.

Tradiční metody, jako například hra “má mě rád, nemá mě rád” s lístky kopretiny, nás provázely již od dětství. Avšak složitost skutečných vztahů vyžaduje hlubší zkoumání. Začít můžete s jednoduchými kvízy v časopisech či na internetu. Zajímavé je, že ačkoliv průzkum Loterie Korunka odhalil, že 41 % žen nevěří na testy lásky, přesto je rádo vyzkouší ze zvědavosti.

Co říkají hvězdy

Astrologie a numerologie stále hrají významnou roli při určování kompatibility, a to nejen v romantických, ale i pracovních či přátelských vztazích. Osobnostní testy vám umožní lépe pochopit partnerovy reakce a chování. K tomu, jak úspěšný bude vztah, přispívá také komunikace a schopnost vyjádřit emoce, což odhalují komunikační testy.

Kdo je jaká osobnost

Osobnostní testy patří k notoricky známým, avšak zpravidla si je děláme na individuální bázi. Když však své testy s partnerem či partnerkou vzájemně porovnáte, můžete zjistit zajímavé věci. Už jen skutečnost, že víte, kdo jste jaký typ osobnosti, vás posune dál. Na základě charakteristiky daného typu totiž dotyčného daleko lépe pochopíte, uvědomíte si, proč jedná určitým způsobem apod.

Komunikace je základ vztahu

Má-li být vztah úspěšný, musí spolu partneři komunikovat a naslouchat si. Právě komunikační testy odhalí, zda a do jaké míry jsou toho vůbec schopni. Otázky v těchto testech se zpravidla zaměřují na vyjádření emocí, zvládání konfliktů či schopnost naslouchání.

Sexuální soulad

Sexuální kompatibilita je další klíčovou složkou. Testy v této oblasti zkoumají, jak vaše preference a další aspekty ovlivňují vztah. Ačkoliv je důležité mít dobré sexuální porozumění, není to jediný faktor, který určuje úspěch vztahu. Pokud však mezi vámi funguje komunikace a chemie, takovýto test ani potřebovat nebudete.

Štěstí ve hře, neštěstí v lásce?

Finance jsou často oblastí, která vyvolává ve vztazích nemálo svárů a mnohdy vede i k jejich rozpadu. Finanční testy vám pomohou pochopit váš přístup k penězům a jak to může ovlivnit váš vztah. Nezapomeňte, že konečné verdikty o vaší lásce by měly být založeny na reálných zkušenostech a společných chvílích, nikoli jen na výsledcích testů. S tím se pojí známé rčení „štěstí ve hře, neštěstí v lásce“. To může povědomě ovlivnit náladu toho, kdo třeba aktuálně něco vyhrál. Jenže je to opravdu tak? Podle březnového průzkumu Loterie Korunka, který byl proveden na vzorku 1050 respondentů ve věku 18-65 let, vyplývá, že 17,4 % Čechů na nic podobného nevěří, a naopak si myslí, že výhra v loterii může lásku přinést. S klesajícím věkem pak toto přesvědčení roste – že s výhrou najdou lásku, věří ve věku 54-65 let jen 15,2 % Čechů, ale u mladých od 18 do 26 let je to 21 %.

To potvrzuje i výherce vysoké částky v loterii Korunka, který si minulé léto vsadil tiket za stovku a vyhrál přes dvacet milionů. „Toto rčení se sice říká, ale u nás to tak není. Se ženou jsem už půl století a pořád se máme moc rádi. Ona je praktická, kde já bych bez ní byl. Vděčím jí za všechno, měli jsme a máme krásný život. Samozřejmě, nějaké menší krize jsme měli, jako každý. Ale pokud se ptáte, jestli nám těch dvacet milionů vztah nějak pocuchalo, tak vůbec. Vlastně naopak. Jedno naše dítě mělo svůj vztah dost nahnutý. Skoro bych řekl, že byli těsně před rozchodem, měli finanční těžkosti a hodně se s tím prali. Díky výhře jsme mohli pomoc a jak se situace vylepšila, jejich vztah nabral lepší směr. Takže u nás štěstí ve hře je i štěstí v lásce,“ uvedl šťastný výherce.

Foto: se souhlasem Loterie Korunka

Chcete si i vy na 1. máje vyzkoušet, zda pro vás platí „štěstí ve hře, neštěstí v lásce“ nebo máte možnost vyhrát a zároveň být spokojeni v osobním životě? Udělejte si s Korunkou Ultimátní test lásky.

Jelikož činy řeknou víc než slova, vezměte svou lásku, nebo třeba jen kamaráda či kamarádku a přijďte se pobavit 1. května do prostor brněnské Galerie Vaňkovka, která se od 17:00 do 22:00 na Ultimátní Love fest, kterým Loterie Korunka oslaví svátek lásky. Čeká vás vystoupení špičkových hudebníků jako jsou Lenny, Lake Malawi nebo NobodyListen & Annet X, celou akcí vás provede herec a moderátor Milan Peroutka. Chybět nebude spousta dobrého jídla a pití od nejlepších místních producentů v oblasti gastronomie. Na místě je také možnost získat limitovaný merch od známého českého návrháře Jana Černého, který byl vytvořen speciálně pouze pro tuto příležitost v množství pouhých 1000 kusů.

 

Zdroj: Loterie Korunka

Foto: se souhlasem Loterie Korunka

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account