Zoo Hluboká, plným názvem Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou je zoologická zahrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, otevřená od roku 1939, známá byla též jako ZOO Ohrada. Jde o zoo specializující se na zvířata žijící v palearktické zoogeografické oblasti, zejména v její evropské části a v České republice.

V současné době ZOO chová více než 2500 zvířat ve 296 druzích a jistě zajímavá je i možnost využít v letních měsících probíhajících již tradičních večerních komentovaných prohlídek, při nichž mohou jejich návštěvníci navštívit zoologickou zahradu po zavírací době a po setmění. Zároveň získají jedinečnou šanci zahlédnout některá naše chovaná zvířata pro něž je typická noční aktivita.

ZOO je přístupná denně po celý rok. Otevírací doba je vždy od 8:30 hod a zavírá se dle ročního období v rozmezí 16.00 – 19.00 hodin. Nejdelší otevírací doba je od června do konce srpna.

Tagy:
9 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  ZOO Hluboká je nádherná, přes rybník je vidět zámek jako na dlani. Mají zde hodně plameňáků, a jiné velké vodní ptáky… a medvědy a vše, na co si jen vzpomenete.

  • Author

   No tak my tedy při poslední návštěvě o Velikonocích 2017 byli, co se týče zvířat dost zklamaní, krom vodních ptáků, 1 tygra, želvy a nějakých koz jsme zvířat moc neviděli, nicméně prošli jsme se, pokochali a pokračovali dál.

 2. V této zoo jsem ještě nebyla, ačkoliv je jistě krásná.

 3. NelaVávrová 1 rokem ago

  Hlubokou mám už prošlou, ale o ZOO jsem netušila, ale jsou tam bohužel hezčí místa..

  • Author

   Tak ono také záleží, s kým člověk cestuje, my většinou jezdili s dětmi a ty raději na zvířátka, než po památkách, byť zámek jsme samozřejmě též dali.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Krásné místo, kde jsme již asi 3x byli a těšíme se tam podívat se na narozený párek medvídků. Ale musíme počkat, až se uzdravíme a bude hezky 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account