Kdo by neznal Hlubokou nad Vltavou?

Hluboká nad Vltavou je malé město ležící v České republice. Nachází se v Jihočeském kraji u řeky Vltavy. Hluboká nad Vltavou je známá svým malebným prostředím a historickými zajímavostmi.

Jednou z hlavních atrakcí Hluboké nad Vltavou je zámek Hluboká. Je to ohromující novogotický zámek, který připomíná slavný hrad Windsor v Anglii. Zámek je obklopen krásnými upravenými zahradami a rozsáhlým parkem, díky čemuž je oblíbeným cílem turistů.

Zámek Hluboká pochází ze 13. století, ale jeho současná podoba je výsledkem rozsáhlých úprav v 19. století.

Kromě zámku nabízí Hluboká nad Vltavou možnosti outdoorových aktivit. Řeka Vltava poskytuje aktivity, jako je plavba na lodi, rybaření a procházky podél řeky. Okolní krajina je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku s četnými stezkami, které návštěvníkům umožňují poznávat přírodní krásy regionu.

Co se týče občanské vybavenosti, Hluboká nad Vltavou má několik restaurací, kaváren a ubytovacích možností pro turisty. Klidné prostředí a historické kouzlo města z něj činí oblíbenou destinaci pro ty, kteří hledají relaxační dovolenou nebo kulturní zážitek.

Celkově Hluboká nad Vltavou nabízí kombinaci historických zajímavostí, přírodních krás a outdoorových aktivit, což z ní dělá nádherné místo k návštěvě v České republice.

Autor a foto: Nela Vávrová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Author
  NelaVávrová 10 měsíců ago

  Přesně 🙂

 2. Aneta Kollerová Mašková 10 měsíců ago

  Jako u Windsorů. Takový malý architektonický kousek Británie. 🙂

 3. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  Sem jsme jeli před pár dny, ve čtvrtek, ale bohužel, velký slejvák nás zabrzdil již na cestě k zámku, kde jsme se asi 10 min schovávali pod stromy, ale nešlo to. Byli jsme na kost… ještě jsme před zámkem zvládli ZOO Hlubokou 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account