Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy, který zastřešuje výkonnou moc v České republice. Hlavní funkcí Úřadu vlády je podpora a koordinace činnosti vlády, vedení státní politiky, příprava legislativy a zajišťování provádění rozhodnutí vlády.

Úřad vlády se nachází v Praze a sídlí v historickém budově na Malostranském náměstí.. Hlavním úkolem Úřadu vlády je poskytovat podporu členům vlády při plnění jejich funkcí a zároveň zabezpečovat komunikaci mezi vládou a dalšími státními institucemi, veřejností a mezinárodními partnery.

V čele Úřadu vlády stojí premiér, který je hlavou vlády České republiky. Premiér jmenuje český prezident a musí získat důvěru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Úřad vlády má také různé oddělení a sekce, které se zabývají různými aspekty státní správy a vládní politiky.

Jeho role a fungování mohou být upraveny zákonem nebo vnitřními předpisy, a mohou se měnit v závislosti na konkrétním vládním kabinetu a politické situaci v zemi. Informace o aktuálním složení a činnosti Úřadu vlády České republiky by měly být k dispozici na oficiálním webu Úřadu vlády nebo ve veřejných zpravodajských médiích.

 

Zdroj: Wikipedia Commons

Autor a foto: Nela Vávrová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    Mají krásnou budovu, vždy ji v Praze obdivuji 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account