Velikonoce jsou svátkem spojeným s tradičními zvyky, rodinnými shromážděními a veselou atmosférou. Jedním z nejznámějších symbolů Velikonoc jsou velikonoční vajíčka, která představují obnovu života a nový začátek. Barvení a zdobení vajíček je součástí velikonočních tradic po celém světě. Velikonoční vajíčka jsou zdobeny různými technikami – barvením, voskováním, lepením drobných ozdob nebo vyřezáváním. Jsou také často součástí her a soutěží, díky kterým si užijeme radost a strávíme společný čas s rodinou a přátelil

Obchodní řetězec BILLA se jako první v České republice zavázal od konce prosince 2023 nabízet svým zákazníkům pouze vejce z podestýlkových, volných nebo ekologických chovů. Tento závazek pečlivě dodržuje i během Velikonoc a v období zvýšeného zájmu o vejce. Meziročně se cena vajec snížila o více než 40 %.

·       Společnost BILLA plní svůj závazek nabízet výhradně bezklecová vejce.

·       Všechna vejce nabízená zákazníkům na Velikonoce jsou z podestýlkových chovů, volného výběhu nebo ekologických chovů.

·       Aktuálně nabízí BILLA vejce pouze od českých dodavatelů.

  •  Oproti předchozímu roku cena vajec klesla o více než 40 %

„V naší nabídce máme vejce slepičí, křepelčí a v rámci Velikonoc i vejce bílá a barevná vařená. Všechna splňují náš závazek, že jsou z podestýlkových chovů, z volného výběhu nebo se jedná o bio vejce. V našich privátních značkách Billa, Billa Premium a Billa Bio pak nabízíme vejce výhradně z českých chovů a v současné době zákazníkům nabízíme v případě čerstvých vajec pouze českou produkci,“ říká Dana Bratánková, vedoucí korporátní komunikace & Public Affairs BILLA ČR.

Řetězec BILLA s prodejem vajec z klecových chovů skončil v prosinci 2023 a splnil tak další cíl své udržitelné strategie přispívat k lepším podmínkám zvířat, na kterou mimo jiné odkazuje i ve své první Zprávě o udržitelnosti, zveřejněné na konci loňského roku. Ve svém úsilí bude BILLA pokračovat a v dalších letech se zaměří na omezení využívání vajec z klecových chovů ve výrobcích svých privátních značek. 

Foto a text: se souhlasem Billa a Ireny Holčákové

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account