Podzemí Prahy se odkazuje na rozsáhlý systém podzemních chodeb, sklepů, krypt, jeskyní a dalších podzemních prostorů, které se nacházejí pod historickým centrem Prahy. Tyto podzemní prostory jsou součástí bohaté historie města a jsou velmi populární turistickou atrakcí.

Podzemní chodby se datují až do středověku a byly používány pro různé účely, jako například skladování zboží, ochranu před nepřáteli a náboženské účely. Některé z těchto podzemních prostorů byly také používány jako vězení a mučírny.

Dnes jsou některé části podzemí Prahy otevřeny veřejnosti a můžete si je prohlédnout jako součást turistického okruhu. Mezi nejpopulárnější patří například prohlídka Staroměstského podzemí, které se nachází pod náměstím Staroměstského radnice. Dalšími zajímavými místy jsou například Kostnice v Sedlci, Jeskyně Blanických rytířů a Vyšehradské kasematy.

Podzemí Prahy je velmi fascinující a tajemné místo, které stojí za návštěvu pro všechny, kteří se zajímají o historii a podzemní světy.

Tagy:
5 Komentářů
  1. Podzemí, to je vždy svým způsobem fascinující. Tajemné a záhadné.

  2. To může být zajímavé, leč v současnosti bych to ze zdravotních důvodů nezvládla…Ale vzpomínám např. na podzemí v Brně, Plzni, Znojmě, Táboře….pokaždé to stálo za to.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    opravdu fascinující…díky…, ovšem sama za sebe netuším, zda bych tam šla, jsem klaustrofobik 🙁

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account