Kdo je ten tichý člověk s vyrovnaným a klidným pohledem? Proč utíká z toho davu? Je to typická Panna. Toto znamení nemá zapotřebí se ukazovat příliš na veřejnosti a už vůbec ne se chvástat. Zná totiž své přednosti a svou hodnotu. To však neznamená, že by Pannu netrápily pochybnosti. O čem? Snad o všem.
Její snaha po dokonalosti a přesnosti jí někdy dělá ze života peklo. Není si jistá, jestli je to dost dobré, zda někoho omylem neurazila nebo má-li s tím vůbec prezentovat. Její vnitřní harmonie se naruší velmi často, s tím pak souvisejí další „problémy“, které již projeví na těle, obvykle v trávicím ústrojí.

Pracant s kritickým okem
pracantPokud hledáte zaměstnance velmi pracovitého, pozorného a s dokonalými analytickými a organizačními schopnostmi, zde jste na správné adrese. Jen jí musíte dát k ruce pilné spolupracovníky a dříče. Tomuto znamení nedělá problém zůstat v práci déle, ale rozhodí ji, když je to stává pravidlem. Nemá pak čas na sebe a ani na organizaci dalších věcí, natož na dokonalý úklid doma i na pracovišti.
Zrozenci v tomto znamení jsou velmi ostražití na výběr osob ve své blízkosti. Velmi podobný vztah mají i k penězům. To ovšem neznamená, že to jsou skrblíci, jen musí být v souladu kvalita a cena. Velmi štědře umí ocenit i osoby, kterých si váží a mají k nim důvěru. Nesnesou plýtvání– penězi, city ani drahocenným časem. Svá rozhodnutí si důkladně promýšlí a „ne“ u nich opravdu znamená ne.

Najde se konečně někdo dost dobrý?
Jsou až neskutečně samostatné a nechtějí být na nikom a ničem závislé. Často zůstávají dlouho bez životního partnera, není tak lehké je přesvědčit o tom, že by to mohlo fungovat, a už vůbec se jim zavděčit. Jejich praktičnost a pečlivost dovádí okolí mnohdy až k šílenství. Kdo by snesl tolik kritiky a egoismu? Ano, ony sami kritiku své osoby nesnesou. Vše má pro ně své místo a svůj přesně určený čas, jakákoliv odchylka je rozhodí a často dovede až nepříčetnosti.

Jak na muže/ženu ve znamení Panny?
elegance a slusnostTak, jak už napověděla charakteristika, získat si muže Pannu nebude jen tak. Je až příliš racionální a může působit dojmem, že nemá už žádné iluze o životě (natož o lásce). O lásce jako z růžové knihovny si můžete nechat zdát. Do vztahu (do manželství) se rozhodně nepohrdne, dá si neskutečně dlouho na čas. Hledá dokonalou upřímnost, slušnost a velmi ušlechtilé vlastnosti u svého protějšku.
Pokud jste tedy trpělivá, nepotřebujete romantiku na denním pořádku a máte královské vychování, máte šanci u něj uspět. Na rande raději přijďte o chvíli dříve, i minutka zpoždění by znamenala konec všech šancí, to byste měla mít na paměti. O detailech jako váš dokonale upravený vzhled a vysmýčeném domově ani mluvit nemusím. Zabodovala jste? Pak jste našla věrného a moudrého partnera na celý život.
Pánové, chcete uchvátit ženu ve znamení Panny? Projevte se jako pravý gentleman a nezapomeňte na kytku, ty přímo zbožňují. Sama má vytříbený vkus a totéž bude očekávat od vás. Zapomeňte na pochybné módní výstřelky i zmačkané oblečení (i kdyby bylo značkové). Musíte se vždy a každých okolností chovat slušně, nenechat se vyprovokovat k hrubému chování a ani nevhodnému slovníku ve společnosti této dámy.
Také pěkně dlouho nebudete vědět, jak si u ní stojíte. Nedívá se na svět přes růžové brýle a můžete mi věřit, že do vás vidí svým rentgenovým zrakem. U této hrdé a důstojné ženy nemůžete očekávat emotivní výlevy ani v podobě slz, záchvatů smíchu (i když ženy tohoto znamení na rozdíl od mužů smysl pro humor mají) a už vůbec ne hysterii. Netlačte na pilu, potřebuje čas, aby se ujistila, že vám může věřit. A čekání se vyplatí, v ložnici se změní k nepoznání.

Stručná charakteristika

  Až geniální přesnost a analytičnost, metodika a systematičnost
  Panna se rozhoduje rozumem (ne srdcem), je realistická a má vyvinutý pozorovací talent
  Spolehlivost, opatrnost, pracovitost, rozvážnost a hospodárnost hlavně ve finanční oblasti
  Bojí se všeho, co nemají pod kontrolou a všeho nového
  Jsou nejistí, úzkostliví, puntičkáři a extrémně pořádkumilovní. Také velcí kritici všeho a všech, cynici s vlastní verzí katastrofického scénáře na cokoliv.
  Zdraví ovlivňuje hlavně trávicí ústrojí a také pozor na kůži.
  zmena panny v lozniciPlanetou je Merkur, živlem Země, barvou žlutozelená a vhodné kameny jsou např. achát, ametyst, beryl, granát nebo třeba avanturin a jantar.
  V lásce je pro ně nutný pocit potřeby partnera, v posteli se nemluvná Panna změní v osobu svolnou snad ke všemu. V partnerství je vždy věrná. Nejvíce se k ní hodí jiné Panny, Býci Kozorozi a také Raci nebo Štíři. Snese i Váhy, Berany, Lvi a Vodnáře.

Tarotová karta „POUSTEVNÍK“
Asi málokterá karta tak výstižně vystihuje znamení jako tato. Ano, Poustevník (alespoň z mého úhlu pohledu) je typická Panna. Je velmi moudrý a studiu a hledání věnuje spoustu času. Možná proto typického zástupce najdete tak často zahloubaného do knih nebo učení. Je často osamělý (dobrovolně odchází do ústraní), aby mohl nerušeně prozkoumávat své nitro a pracovat, častokrát sám na sobě. Hledá sebe i smysl svého života. Je diskrétní, tichý a introvertní.

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když Panna není vaše znamení?
Vládnoucí planetou tohoto znamení je Merkur a ten propůjčuje schopnost mluvit o tématech hlavně týkajících se zdraví. Máte-li silné energie tohoto znamení, pak nepochybně máte léčitelské schopnosti nebo se nějakým způsobem věnujete zdraví a zdravému životnímu stylu alespoň v soukromí. Nemáte-li tyto energie dobře zpracované, pak se z vás stávají typičtí hypochondři. Najdete si nemoc i tam, kde ji nikdo nenašel. Druhý příklad je ten, že se kolem vás neustále vyskytují nemocní lidé, často i velmi vážně.
Nezpracovaný vliv se také projevuje tím, že vše přeháníte (děláte z komára velblouda). Což má za následek jen to, že to brzdí vás samotné ve vašem dalším vývoji. I vztahy tím trpí, tak si na to dejte pozor. Často kritizujete, a to velmi neomaleně, druhé, ale na sobě žádnou ani drobnou chybičku nevidíte. Je to vlivem sníženého sebevědomí. Pak se nedaří postupovat v kariéře výše a v soukromí jste stále více a více osamoceni. Jak z toho ven? Začněte si znovu věřit. Až se budete mít doopravdy rádi, totéž budete i vyzařovat a okolí vás začne vnímat také tak. Říká se, že co zasejete, to také sklidíte. Na tento případ to sedí skvěle.
sporivost, hospodarnost, financeShromažďujete neustále staré harampádí, máte plnou půdu i sklep věcí, které by se mohly někdy hodit nebo je vám líto je vyhodit? Hospodárnost a šetrnost není v těchto ohledech na místě. Raději pořádně ukliďte a uvidíte sami, jak se Panna ve vás radostí pousměje. Kontrolujte raději šetrnost při zacházení s financemi. Jak je tom váš rodinný rozpočet, kupujete kvalitní a výživově hodnotné potraviny v množství, jenž opravdu spotřebujete? Platí se své účty v čas? Jste za svou práci dostatečně ohodnoceni, a pokud to tak není, děláte něco proto, aby se to změnilo? Sáhněte si každý sám do svého svědomí, odpověď znáte.
Na závěr malé shrnutí nejen pro Panny. Zpomalte dech, uvolněte se a nesnažte se o absolutní dokonalost. Ta je totiž jen úhlem pohledu. Zorganizujte si svůj život, ale do života ostatních se tolik nevměšujte a nekritizujte jej. Neanalyzujte tolik všechno, nechte se jen unášet proudem života. Uvítejte do života nové věcí a nebojte se budoucnosti, třeba přijde nějaká zajímavá příležitost. Zaměřte se na své sebevědomí, uvědomte si svou hodnotu a začnete se mít rádi, pak se teprve vše obrátí.
S láskou Dana Chara
Foto: pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account