V této sérii vám představím každou planetu – její vlivy, jaké části našeho života řídí, jak ovlivňuje naše zdraví a které lidi v našich životech představuje. Ve Vedách nejsou planety pouhými předměty, ale spíše nebeskými bytostmi, polobohy, vykonávajícími naše karmy. 

Surya, Aditya, Ravi. To jsou některá jména Slunce. Tato ohnivá planeta je králem mezi planetami. Je to náš zdroj energie, vitality, poskytovatel dobrého zdraví a síly. Vládne jednomu znamení zvěrokruhu – Lvu. I když překvapivě, tato planeta má také zlomyslnou povahu! Slunce nám poskytuje slávu a může nás dostat na velmi vysoké pozice a všichni víme, že lidé na mocenských pozicích toho mohou velmi zneužívat. Takže někdo s úžasně umístěným Sluncem může být slavný herec nebo slavný politik, který je utopen v jejich egu. Tato planeta nám také ukazuje, jak nás vidí ostatní, jak se chováme a vystupujeme na veřejnosti. Pozice Slunce určuje naši vůli, vytrvalost, jak dominantní charakter jsme, naše vůdčí schopnosti

Zdraví

Slunce vládne našemu zdraví a vitalitě obecně. Ale pokud jde o jednotlivé části těla; srdce, páteř, pravé oko muže, levé oko ženy, ústa, slepé střevo, hrdlo, oběhový systém a mozek jsou ovládány Sluncem. Vládne také naší fyzické síle, celkové vitalitě, sebevědomí a radosti. Pokud je Slunce slabé nebo postižené, může to vést k srdečním problémům a nedostatku vitality a vytrvalosti. Sluneční záření je pro naše tělo nejúčinnějším zdrojem výživy. Abychom pochopili, kolik energie poskytuje Slunce – na celém světě je mnoho zkušených jogínů, kteří nejí, nepijí ani nespí, protože svou výživu a energii získávají pouze ze slunečního světla a éteru!

Slunce jako osoba 

Každá planeta představuje určitého člena rodiny, přítele, našeho partnera nebo jiné lidi, se kterými v živote jednáme. Slunce představuje našeho otce. Postavení Slunce v našem horoskopu určuje charakter našeho otce i náš vztah k němu. Slunce také zastupuje slavné lidi, vládní úředníky, herce a jakoukoli osobu v pozici autority.

Pokud zažíváte problémy ve Sluncem kontrolovaných oblastech života, jedním ze způsobů transformace negativního působení této planety je cvičení jógy a praktikování pozdravu Slunce. O tomto skvělém cvičení naleznete mnoho informací na internetu. Vřele doporučuji! 

Slunce je ohnivá planetární bytost s nejdominantnějším charakterem ze všech ostatních planet. Představuje naše já, duši, ego, otce, zdraví, vitalitu, sílu vůle, ambice, nezávislost, spiritualitu, společenské postavení, důstojnost, popularitu, vládu, krále, vedoucí pozice, hlavu, mozek, srdce, oči, trávení, a živel oheň.

 

Autorka: Navina Nayika

Foto: Shutterstock

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Článek se mi líbí.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account