275

kouzlo pritomneho okamziku
Měsíc duben začne skutečně aprílově. Možná budete mít pocit, že si z vás dělá život srandu. Ať už se ocitnete v jakékoliv situaci a myslíte si, že to nezvládáte, zastavte se. Vydržte alespoň chvíli v přítomném okamžiku. Nenavádím vás k tomu, abyste se zbytečně trápili, ale spíš pozorně sledujte vše, co se děje. Zůstaňte sami sebou za všech okolností, buďte plně tady a teď i ve svém srdci. Pokud to neuděláte, může se snadno stát, že jednoduše sklouznete k naučeným vzorcům. Podvědomě se pak můžete zachovat podle předcházejících zkušeností, a to by vás přesně dovedlo tam, kam nechcete. Vše se dá jednoduše vyřešit, stačí se poučit a získat nové zkušenosti tím, že se zachováte jinak, a uděláte něco jinak než obvykle.

Napojení na sebe samotné
Do svého konání zapojte nově nabyté zkušenosti a hlavně se snažte na vše dívat nezaujatě, z nadhledu. Dejte více prostoru své intuici, více zapojte své pocity a emoce z dané situace, osob i vztahů. Věřte, že každý z nás si svůj životní příběh utváří sám. A také každý sám za sebe ho může ovlivnit nebo rovnou změnit. Moudrost pochází z vnitřního pramene poznání. A i proto se nám některé životní lekce opakují. Duše tak volají o to, abychom reagovali skutečně jinak a zabloudili hlouběji v začarovaném kruhu. A také vždy máte kolem sebe někoho, na koho se můžete obrátit s žádostí o pomoc či radu. Věřím, že to zvládnete vše skvěle ustát.
 

Nádech, výdech a hlavně klid

duben- kouzlo tady a ted, zpomaleni a soustredenost

Ještě před novoluním budete mít dojem, že jste ztratili spoustu času a že to teď hned musíte všechno dohnat. Opak je pravdou. Netlačte na sebe, naopak zpomalte, dýchejte a více prociťujte každý okamžik. Vždyť je toho kolem tolik krásného a ve spěchu to určitě nemáte šanci zaznamenat. Obzvlášť za novu se pak více soustřeďte na to pěkné a krásné, co vám do života proudí. Jen tak toho může být daleko více. Doslova si tak můžete krásně zhmotnit vše, co potřebujete a co si přejete. Problémy, zátěže, utrpení a trápení mizí jako mávnutím kouzelného proutku.
 

Intuice promlouvá
Duben bude opravdu hodně o intuici. Jakmile se duben překulí za svou polovinu, opět se ozve moudrý rádce skrytý ve vašem srdci. Možná jste o tom slyšeli nebo to i víte, ale každý z nás má v sobě svého vlastního vnitřního rádce. Je to místo na těle, které vám dává najevo, co je pro vás dobré a co špatné, dokáže vás krásně propojit se sebou samotnými i celým Vesmírem. Zvolněte a opět naslouchejte sami sobě, důvěřujte svým emocím, pocitům a myšlenkám. Zvýšenou pozornost věnujte vždy tomu, co k vám přijde jako první. To je totiž to, k čemu se máte přiklonit při jakémkoliv rozhodování.

 

Šetřete energii, budete ji potřebovat

radost. vyuziti sveho potencialu

Vědomě se připravujte na to, co přijde, na nic však netlačte a nespěchejte. Psychická i fyzická příprava vám zaručí, že až „to“ přijde, budete nachystaní a připravení. Více se radujte ze všeho, co život přináší. Vraťte se do dětských let, hrajte si, zpívejte, tančete. Radost a úžas vás rozproudí, když to bude potřeba. Tak si krásně našetříte životní sílu a energii do zásoby a budete tak moci naplno využít svůj potenciál ve správný čas.
 

Sexualita jako zdroj životní síly
Možná vás nepřekvapí, že i sexualita je jedním z hlavních zdrojů a zásobáren vaší energie a životní síly. Pokud jste ji v poslední době potlačovali, dopřejte si znovu prožívat naplno. Věnujte zvýšenou pozornost svým pocitů. Zdravá sexualita krásně uvolní emoční bloky a prospěje i vašemu tělu. Nemáte-li s kým ji sdílet, věnujte si péči a lásku sami sobě. Na úplném závěru se duben ukáže tak, že odhalí vaše vlastní stíny. Rychle se zbavte negativního vnitřního monologu i myšlenek a začněte se mít znovu rádi. Jste dokonalí přesně takoví, jací jste!
 
 

Rady na duben pro jednotlivá znamení zvěrokruhu
Berani,

presny plan akci

vyčkávejte, buďte trpěliví, teď není vhodný čas na rychlé a ukvapené reakce a činy. Zaveďte si znovu do života systém a řád. Ujistěte se, že netrávíte zbytečně moc času prací, která postrádá smysl a nenaplňuje vás, nebo utápěním se v iluzích. Pečlivě si rozvrhněte všechny své kroky, získáte tak potřebnou stabilitu. Dovolte druhým, aby vás viděli v pravdivosti a zranitelnosti. Toto je důležitý krok k obnovení důvěry.
Býci,
vaše myšlenky jsou hodně negativní. Když vyšlete své přání, tak si ho ihned sami bojkotujete tím, že se přesvědčíte o tom, že si to vlastně nezasloužíte, nebo se stejně něco pokazí. Takto si do své vysněné zahrádky života zasazujete jen plevel. Odpusťte sobě i druhým, tak můžete dojít k regeneraci. Dejte věcem volný průběh a nebojte se požádat si o pomoc či radu. Na své cestě nikdy nejste a nemusíte být sami.
Blíženci,
začněte znovu, nenechte se odradit neúspěchem. Pravděpodobně jste neposlouchali svou intuici a tak jste se dostali do obtíží. Když zvolíte jinou cestu, jiný způsob, tak objevíte mnoho krásného, co byste při původní variantě nepoznali. Někdy nedostanete to, co chcete, ale určitě to bude to, co potřebujete. Nalaďte se znovu na sebe samotné a vaše touhy budou vyslyšeny. Všímejte si symbolů a nápověd kolem sebe.
Raci,

zlate vejce, bezpeci vs. risk

raději si pomyslné zlaté vejce držte v bezpečí. To, co je pro vás důležité a stěžejní ochraňujte, v ostatní oblastech si klidně můžete dovolit riskovat více. Buďte odvážní, jste pod silnou ochranou. Odhoďte zbytky strachů a obav z nedostatku. Věřte, že všechny vaše potřeby jsou naplňovány. Zaměřte svou pozornost na radost a hojnost, aby všeho mohlo proudit ještě více. Vaše pocity musí být nyní prioritní.
Lvi,
dejte si pořádnou pauzu. Pokud to neuděláte, můžete se snadno vyčerpat a pak byste se dávali zpět do formy podstatně déle. Máte prostě nyní ještě zimní spánek a na jaro si budete muset ještě chvíli počkat. Netlačte na nic a ani na sebe samotné. Nechce se vám jen tak lenošit? Pak si zatančete nebo si zacvičte. Pohyb krásně spojí vašeho ducha s tělem. A nápady, jak zrealizovat své sny, se jen pohrnou, duben vás odstartuje.
Panny,
nepříjemná zpráva bude negativní jen tehdy, pokud odmítáte přijmout realitu, jaká je. Přizpůsobte se změněným podmínkám a těšte se, až se nebe nad vámi znovu projasní. A kdo ví, třeba se vám odhalí ještě lepší cesta, možnost, příležitost. A pak konečně přijde zasloužený pocit štěstí a klid. Berte problémy jako výzvy, tak je snadněji překonáte. Dívejte se na vše z nadhledu a najdete způsob, jak uzdravit vztahy i situace.
Váhy,

relaxace, cas pro sebe

příliš se snažíte ovlivnit to, co se kolem vás děje. Zůstaňte v klidu, odpovědi a řešení přijdou i bez vašeho urputného snažení. Pokuste se neutrálně pozorovat dění, zjistíte, že to je stejně jen bezvýznamná část života a vy se sami okrádáte o skutečné zážitky a prožitky. Najděte si více času pro sebe, své potřeby, zájmy i sny. Ideálně si vytvořte z času pro sebe pravidelný rituál. Vědomě si posílejte také léčivou energii.
Štíři,
žijte plně v přítomnosti. Minulost už byla, co se stalo nevezmete zpět. Můžete se jen poučit z chyb a uchovat si pěkné vzpomínky. A budoucnost, ta tu ještě není. Za svými sny můžete jen pomalu a rozvážně kráčet. Buďte tady a teď, kouzlo přítomného okamžiku totiž zasáhne mnohem dále. Začněte znovu důvěřovat, sobě i druhým, aby vaše dny mohly být znovu šťastné. Uvolněte také svou sexuální energii, nechte ji volně proudit.
Střelci,
na co zaměříte svou pozornost, to také roste. Dáváte tomu vyšší moc. Co je to u vás? Nejsou to dluhy, lpění na vztahu nebo nejistota? Pokud ano, zaměřte se na to, co si ve skutečnosti přejete, a obavy vypusťte z hlavy rychle pryč. Je možné vše, co si dokážete představit. Kromě vlastních emocí vám může pomoci i vhodná volba prostředí a lidí kolem sebe. Udělejte si audit vaší reality a změňte to, co není přínosné. Duben, s jeho energií, vám pomůže.
Kozorozi,

soumrak, konec a novy zacatek

vyprázdněte svou mysl, vypusťte starosti. Uvidíte sami, že se mnoho věcí vyřeší samo, bez vašeho zasahování. A odpočinkem si krásně dočerpáte svou energii a životní sílu. Každý soumrak je sice něčeho koncem, ale každý úsvit je novým začátkem. Tak si začněte skutečně život užívat a ne jen přežívat. V poslední třetině měsíce v sobě možná objevíte dary a schopnosti, které jste doposud nevyužívali.
Vodnáři,
duben vám nastaví kruté zrcadlo. Podívejte se na situaci s odstupem, abyste viděli realitu takovou, jaká je. Máte tendence věřit iluzi, tomu, co byste si přáli, ale není to realitou. Nyní máte možnost poznat rozdíl mezi pravdou a fantazií. Odeberte ze svého života věci, které již pozbývají smyslu. A nebojte se, až budete mít pocit, že nemůžete dál, zjistíte, kolik síly se ještě ve vás skrývá. Dopřejte si svobodu a dovolte si znovu zazářit.
Ryby,
teď nejste na správném místě, se správnou osobou nebo ve správné situaci, to ale znamená, že je pro vás připraveno něco mnohem lepšího. Buďte vděční za to, co již máte a těšte se na to, co vás teprve čeká. Povolte tlak, tím uvolníte proud. Vše se děje přesně tak, jak má. I když tomu možná zrovna teď nerozumíte. Vyhněte se negativním myšlenkám, tak získáte zpět svou emoční rovnováhu. Dívejte se na vše více z nadhledu.
 
Přeji kouzelný duben!
S láskou vaše čarodějka Dana Chara
 
Foto: pixabay.com

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account