453

Podle mayského období vstupujeme do období 1-Lamat (Králík) od 13.3. – 25.03.2018
Nastalo období, kdy je dobré se zaměřit na radost ze života a nové projekty. Uvědomte si svou schopnost se pořádně bavit. Neberte život příliš vážně? Nebo naopak žijete jen pro to, abyste uspokojili každou potřebu svého těla a krátkodobých požitků? Duch i tělo jsou důležité. Bez rozkoše a radosti, strádá vaše tělo. Pokud však nevěnujete svou pozornost důležitým výzvám života, může trpět váš duch. Najděte tedy rovnováhu mezi radostí a odpovědností, abyste mohli žít opravdu naplněným životem.
Následujících třináct dní se zkuste více smát a radovat se ze svého života. Pokud jste již dlouho čekali na to, abyste se pustili do něčeho nového, nastal správný čas. Dělejte to, co vás baví, protože život není zas tak dlouhý, jak se zdá. Začněte naplňovat své sny v tomto přítomném okamžiku, protože ve své podstatě nic než „teď“ nemáte. Žijete šťastný, naplněný život? Pokud ne, neztrácejte čas s povinnostmi a úkoly, které vám nenáleží. Začněte si pořádně užívat života. Choďte na dobrá jídla, užívejte si rozkoše a hodně se smějte.
Co se týká tělesné roviny, zamyslete se nad svou sexualitou. Jste spokojení se svým sexuálním životem? Co můžete udělat pro jeho zlepšení? Každý má jiné potřeby, a pokud nikomu neubližujete, neexistuje nic špatně nebo dobře. Můžete s partnerem zkusit něco nového, ale respektujte si vzájemně své hranice. Zkuste se více usmívat i do jiných částí vašeho těla, než jsou vaše ústa. Usmívejte se do očí, a pak veďte úsměv do celého vašeho těla. Pokud jste nemocní nebo máte s nějakou partií problém, pár minut se do této oblasti usmívejte. Technika vnitřního úsměvu je velmi účinná a můžete dosáhnout stavu, kdy se budete usmívat, přestože nebudete vyvíjet žádné úsilí. Najednou zjistíte, že se s vámi chce bavit víc a víc lidí, protože vycítí vaši pozitivní energii. Usmívejte se na cizí lidi, ale samozřejmě se do ničeho nenuťte. Berte to jako zábavné cvičení.
V pracovních záležitostech a v rovině mysli, si uvědomte své kolegiální vztahy. Neberete svou práci a kolegy příliš vážně? V zaměstnání strávíte průměrně 1/3 života, a tak jsou tyto vztahy obzvlášť důležité. Naučte se svými kolegy víc bavit. Povídejte si vtipy nebo udělejte něco nečekaného, co druhé potěší. Zároveň se nebojte vymýšlet nové nápady a řešení, protože období Králíka přeje vynalézavosti a novým projektům. Zamyslete se, jak o svých kolezích v práci smýšlíte, a nakonec se zamyslete sami nad sebou, jestli vám vaše myšlenky přináší radost a jsou plné sebelásky nebo odsuzování. Pokud jste na sebe příliš přísní, zvolněte. Dovolte si sami sobě zasmát, ale neponižujte se.
V oblasti vztahů a emocí si ve svých partnerských i těch nejbližších vztazích uvědomte, jestli prožíváte radost a zábavu. Pokud jste ve společnosti vážných, odsuzujících lidí, můžete cítit vždy velkou ztrátu chuti do života. Proto vybírejte lidi, s nimiž se stýkáte moudře. Uvědomte si, že vždy máte volbu, kam svou pozornost nasměrovat. Jestli si uvědomíte, že společnost lidí kolem vás je příliš destruktivní, zkuste navštívit jiný okruh lidí. Pokud jste povahou spíš vážnější typ, jděte do divadla nebo do společnosti lidí, kteří se rádi smějí, zpívají a tancují. Na druhou stranu pokud trávíte čas s lidmi, kteří žijí jen pro momentální potěšení, ale neuvědomují si dopad svých činů, můžete být nakonec ještě smutnější, než předtím. Na světě existuje tolik různých lidí a skupin, a tak se nebojte zkoušet a najděte si tu správnou skupinu lidí, ve které můžete být opravdu sami sebou.
Na úrovni duchovní nastal vzácný čas, kdy může mnoho z vás pocítit, že se rodí něco nového. Pro ženy, které chtějí otěhotnět, mají v tomto čase větší pravděpodobnost, že se tak stane. Pokud chcete vstoupit do nového projektu, nebo něco nového začít, není na co čekat. Uvědomte si však i novou zodpovědnost, která s nově příchozím projektem nebo dítětem přichází. Otevřete se novým tvůrčím silám a radosti ze života, která může váš život příjemně oživit. Poproste život o hojnost všeho dobrého a poděkujte za uskutečnění tohoto přání.
 
Napsal: Robert Policar
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account