Moji milovaní, naše ratolesti a vlastně i my rodiče jsme se dočkali, je tady červenec a to znamená, že první letní a prázdninový měsíc se započal. Pojďte se tedy ještě na chvilinku se mnou zastavit a podívat na to, co nám karty na další týden předpovídají.

Partnerství – Podpora – Jemnost, to jsou tři hlavní témata, jež budeme tento týden řešit.

Naslouchejme, komunikujme a buďme upřímní

Co se týče partnerství, mějme prosím na mysli, že nejde pouze o to na úrovni soužití nás a našich partnerů, drahých poloviček, ale také přátelských, pracovních a potažmo tedy i těch pracovních. Tento týden jim bude nakloněn, a to ve všech ohledech. Je tedy čas komunikovat, jednat, být upřímný k sobě a také k druhým a v neposlední řadě si uvědomit, že důvěra, jež je křehká jako květina, je základním stavebním kamenem partnerství. Pamatujme také na to, že obzvláště v oblasti práce pak není na škodu týmový duch, různá setkávání se a utužování vztahů a kontaktů. Buďme tedy otevření spolupráci a navazujme dobré vztahy, rozhodně neprohloupíme.

Foto: se souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Říci si o pomoc je v pořádku

Vidíte přátelé, jak vše spolu krásně souvisí a jak se navzájem prolíná? Správné partnerství může fungovat na základě spolupráce, komunikace, otevřenosti, upřímnosti a také podpory, kdy se nebojíme si říci o pomoc. Přiznat druhým a především sám sobě, že potřebujeme pomoci, rozhodně není žádným projevem slabosti či pochybení. Ba právě naopak, poukazuje na naši lidskost a na to, že nejsme stroje, ale živé bytosti. Není tedy nic jednoduššího než promluvit. Ona podpora a pomoc totiž může přijít z míst, odkud to nejméně očekáváme.

Laskavost, úcta a pokora – i na to je třeba nezapomínat

Za slovem jemnost je ukryta též empatie, pokora a úcta k sobě a k druhým. Proto na to nezapomínejme a mějme na mysli, že každý z nás v daný okamžik prožívá a někdy i jen vlídné slovo či úsměv nebo objetí udělá své a dotyčnému se uleví. Nikdy nevíme, kdo v sobě jaký boj svádí a chceme-li udělat svět krásnějším a příjemnějším místem pro společné soužití, pak to zkusme cestou právě oné jemnosti. Právě tudy totiž vede cesta.

Runa Gebo, jenž nám padla pro tento týden, se dá shrnout jedním jednoduchým a obyčejným slovem – DAR. Ať už to budeme my, kdo někoho obdaruje či naopak budeme v pozici obdarovaného my, zůstává faktem, že tato runa je pozitivnějšího charakteru, než se na první pohled muže zdát. Dařit se nám pak bude po pracovní stránce, kdy mnozí z nás budeme překypovat energií, nadšením a nápady. V lásce se nám bude též dařit a opatříme-li si amulet, na němž bude právě runa Gebo, pak nás bude runa chránit před zkázou. Bude nám nápomocna v oblasti slibů a jejich plnění a pomůže vyrovnat dluh.

Nuže, moji milovaní, myslím, že i tentokráte nás čeká další zajímavý týden, kdy se rozhodně nudit nebudeme.

Tak krásné letní dny, příjemné prožití dovolených a šťastné návraty, s úctou a pokorou vaše Miriam, Mia

 

Foto: Shutterstock a se  souhlasem Lenky Miriam Vyškovské

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    Prima, určitě to vyjde a budou bezva prázdniny 🙂

  2. NelaVávrová 10 měsíců ago

    Děkuji za pozitivní článek, také přeji krásné léto.

  3. Romana Mlynářová 10 měsíců ago

    Krásný vhled, začátek prázdnin a dovolených bude jistě prima. Těším se na každý Váš vhled.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account