Pokud se váš objekt touhy narodil mezi 21. červnem a 22. červencem, máte do do činění se znamením Raka. Je to znamení, které vodní živel propůjčuje velkou citlivost a vnímavost. Jsou to velice emocionálně založení lidé, kterým ale nechybí logické uvažování a analytické schopnosti. Díky své empatii se vždy snaží pomáhat slabším, ale přesto je potěší, když se jim povede získat si respekt. To však rozhodně není vše… Co všechno byste o znamení Raka měli vědět?

11 věcí, které je dobré vědět, než vyrazíte na rande s Rakem

1. Cítí se nuceni starat se o lidi, které milují

Rakům vládne měsíc, který je v astrologii spojen s emocemi a mateřskou energií. Proto jsou Raci takovými přirozenými „matkami“ zvěrokruhu. Jejich instinktem je, aby se lidé, které jsou jejich srdci nejbližší, cítili šťastní, a aby o ně bylo postaráno. Ale pozor: Neradi se cítí jako samozřejmost a potřebují, aby jejich láska byla opětována.

2. Jejich láska prochází žaludkem

Váš Rak vám může ukázat, jak moc si vás váží díky jídlu. Doma vám uvaří pokrm hodný finálového kola soutěže Masterchef a venku umí najít restauraci i perfektní láhev růžového vína k jídlu. Ať tak či onak, chvalte jeho snažení a on se bude rozplývat pýchou.

Foto: Shutterstock

3. Sex bez závazků není jejich šálkem čaje

Nezávazný sex a láska na jednu noc je určitě skvělé povyražení, ale v případě Raka je to jen nevyhledávaná kratochvíle. Raci jsou kouzelníci a dokáží být pekelně koketní, ale jakmile se zamilují, přinesou do vztahu romantiku. Navíc sex pro ně musí být emocionálně uspokojícící, aby měl pro Raka nějaký význam.

4. Rodina je základ

Existuje důvod, proč znamení Raka následuje slavnou linii filmové adaptace Kmotra a slavné hlášky „Nikdy nejít proti rodině.“ Toto hvězdné znamení staví na svých nejbližších od bratrance z pátého kolena až po nejlepšího přítele nebo přítelkyni. Milují být mezi dětmi a rozhodně vás svým chováním přesvědčí, že z nich jednou budou skvělý otcové a maminky (pokud jimi ještě nejsou).

Foto: Shutterstock

5. Mají tah na branku

Rak je jedním ze čtyř hlavních znamení zvěrokruhu, což znamená, že jsou to velice ambiciózní a akční lidé. Jakmile zjistí, co je v životě dělá šťastnými nebo co chtějí dokázat, neváhají za tím jít. Intenzivně a soustředěně. 

6. Zaskočí vás sexy způsobem

Právě, když jste si mysleli, že vás už nic nepřekvapí, přišla jejich chvíle. Raci jsou milovníci překvapení a zvlášť v postelových hrátkách vás mohou mile zaskočit. Když to budete nejméně čekat bouchnou bublinky, zavedou vás do sprchy nebo překvapí sexy prádlem. 

7. Sentiment je jejich disciplína

Nebuďte překvapeni, když i pouhé maličkosti vyvolají u vašeho Raka emocionální reakce. Může to být obzvláště dojemná píseň nebo závěrečná scéna u filmu, kdy neváhají dát průchod svým emoce. Ale pozor: pokud nemají pocit, že by jejich partner nebo partnerka byli nějak zvlášť chápavý, mohou být rezervovaní. 

Foto: Shutterstock

8. Berou svůj domov velice vážně

Místo, kde se znamení Raka cítí nejbezpečněji, je jejich domov. Proto nebuďte překvapeni, když na rohožce najdete jejich jméno nebo doma ručně vyráběné DIY dekorace z Pinterestu. Vytváření útulného bydlení pro sebe i pro své nejbližší je jejich oblíbený koníček.

9. Vždy se snaží šetřit peníze

Protože si tolik váží jistot, domova a stability, nemůžete být překvapení, že toto znamení může být krapet šetřivější. Může se vám tak snadno stát, že ve své peněžence mají množství slevových karet, neváhají využívat kupóny dva za cenu jednoho nebo masové slevové akce. Na druhou stranu se také mohou stát těmi, kdo vám nabídne, abyste si spolu otevřeli společný spořící účet. 

Foto: Shutterstock

10. Humor je koření jejich života

Existuje důvod, proč je tolik světových komiků narozených právě ve znamení Raka. Jsou prostě přirozeně vtipní a emocionálně inteligentní, takže jsou profesionálové ve zlehčování aspektů každodenního života. Je ale pravdou, že občas mohou být až nekonvenčně praštění, což je činí ještě roztomilejšími.

11. Neskrývají, co mají na srdci

Raci sice mnohdy nejsou v kontaktu se svými vlastními pocity, ale definitivně se umí vcítit do emocí ostatních. Pokud někdo v jejich okolí ubližuje ostatním, jejich instinktem je být soucitný, ale neváhají i zakročit. V jejich společnosti se budete cítit neuvěřitelně podporováni. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 8 měsíců ago

  Bývalého šéfa mi dělal rak a teda jako nemyslím si, že odpovídá vašim tabulkám a popisu. Byl to cvok. Nakonec to skončilo tím, že jsem dostala neoprávněný vyhazov. A to byste neřekli proč. Protože jsem prostě chtěla více investovat do vzdělávání našich zaměstnanců. Respektive mých kolegů. Ale prostě se to nesešlo s úspěchem. 🙂

 2. NelaVávrová 8 měsíců ago

  super, akorát rada nemám ani v rodině 🙂

 3. Romana Mlynářová 8 měsíců ago

  Pěkný článek, mám dobrého kamaráda ve znamení raka, je vskutku okouzlující.

 4. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

  s rakem jsem kdysi dávno chodila, byl to super kluk 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account