Pokud se zajímáte o astrologii, pravděpodobně pro vás nebude žádnou novinkou, že některé znamení zvěrokruhu se k sobě hodí více a jiné méně. Znáte ale své znamení pod nadvládou Venuše? Pokud ne, přišel čas to napravit! 

Co znamená Venuše v astrologii? 

V astrologii je Venuše planetou lásky, krásy, potěšení a peněz. Její umístění v horoskopu narození ovlivňuje to, jak vyjadřujete náklonnost, kdo vás přitahuje, a kdo naopak nikoliv. Kromě toho, že vám Venuše může napovědět, jaké máte zvyky utrácet a jaký druh estetického cítění je vám blízký, ukazuje vám také, v jakých vztazích se vám bude dařit a co ve váš vyvolává potěšení. V podstatě to znamená, že Venuše vám ukazuje, co vás v životě dělá šťastnými. A to zejména v lásce! 

Jak zjistit postavení Venuše ve vašem znamení? 

Vaše znamení Venuše je určeno tím, ve kterém znamení zvěrokruhu se planeta Venuše nacházela v okamžiku vašeho narození. Právě proto k jejímu výpočtu budete potřebovat přesné datum a hodinu vašeho narození. Pak není nic jednoduššího než použít jakoukoliv online hvězdnou kalkulačku, kterou nabízí řada webových portálů. 

Venuše ve vašem znamení zvěrokruhu:

Foto: Shutterstock

Venuše v Beranu

Lidé, kteří se narodili s postavením planety Venuše v Beranu ke svým objektům náklonnosti přicházejí jako parní válec: naplno a přímo vpřed. Jsou sebevědomí, upřímní a chtějí totéž dostat na oplátku (i když pokud je jejich partner příliš dostupný, mohou se nudit, protože milují chuť vzrušení z dobývání). Lidé na nich milují jejich otevřený přístup, stejně jako jejich nezkrotný sex-appeal. Pokud se do vás zamilují, dají vám to důrazně vědět. 

Touží po vysokoenergetických a vášnivých vztazích. Stejně tak po spoustě spontánních a napínavých vztahových dobrodružstvích. Rádi se baví a dokáží být v posteli velmi hraví – nebo i v případě, že jen flirtují. Tato povaha má nebezpečný sklon se zamilovat na první pohled, nebo alespoň rychleji než většina lidí. V dlouhodobých vztazích může snadno podléhat vlivu svých pudů, takže je krapet nestálý. Někdy dokonce netrpělivý a nedbalý. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše ve Lvu, Střelci, Štíru nebo ve Vahách

Foto: Shutterstock

Venuše v Býku

Býk je již ovládán Venuší, takže lidé takto narozeni jsou připraveni zazářit spoustou smyslnosti a silnou sexuální touhou. Milují lásku a chtějí se o ní podělit s někým výjimečným. To znamená, že rádi vědí, kde ve vztazích stojí a často mají sklony k zárlivosti a ochranitelským vlastnostem. 

Jejich láska je velmi fyzická a touží po pozornosti a ujištění. Venuše v Býku jen zřídka dobývá ostatní – místo toho k ní její objekty zájmu přichází samy, protože už na první pohled vypadají jako lidé, se kterými je zábava. Nečekejte od nich žádné impulzivní překvapení, ale připravte se na extra dávku spolehlivosti a loajality. V případě pocitu nejistoty se mohou stát žárlivými a nesnášenlivými. Jsou sice věrnými druhy, ale májí také své ochranitelské a vlastnické stránky.

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Kozorohu, Panně, Vahách nebo Štíru

Foto: Shutterstock

Venuše v Blížencích

Když je Venuše v Blížencích, vzniká v povaze člověka potřeba různorodých zážitků. Svoboda a rozmanitost jsou jejich poznávacím znamením. Milostné vztahy tak pro ně mohou být složité, protože jsou nestálý, rychle mění názory a rádi flirtují. Motivuje je zvědavost a emoce je děsí, takže jejich partneři mohou mít pocit, že i když mluví, udržují téma konverzace vždy na povrchu a bojí se jít do hloubky jakéhokoliv problému. 

Pozitivní je, že randě s Blíženci ve Venuši budou velkým dobrodružstvím. Jsou vzrušujícími partnery a nikdy nemají nouzi o své objekty zájmu. Jsou vtipní, chytří a hraví, takže se s nimi vždy dobře pobavíte. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše ve Vahách, Vodnáři, Panně nebo Střelci

Foto: Shutterstock

Venuše v Raku

Lidé narozeni ve Venuši v Raku touží po bezpečí, věrnosti a vytrvalosti. Zbozňují romantická gesta a sentimentální projevy v jakémkoliv množství a intenzitě. To je klíčem k odemčení jejich střeženého srdce (protože hluboko uvnitř se bojí opuštění a jsou doslova v pohotovosti lásky 24/7, což může být ve skutečnosti trochu únavné). Jakmile se otevřou, zasypou svého partnera láskou, náklonností a obrovským množstvím pozorností. Jsou to vnímavý a intuitivní společníci, kteří dokáží „vyčenichat“ tajemství na míle daleko a naladit se na skutečné touhy svých nejbližších. Jejich rodiny jsou pro ně velmi důležité, takže je lepší vycházet s nimi dobře. 

Rande s člověkem narozeným ve Venuši v Raku bude zahrnovat spoustu mazlení, lichotek a dlouhých rozhovorů do noci. Jsou skvělými společníci, díky nimž ostatní cítí skutečné pochopení. Někdy je však můžete přistihnout při hraní podivných her s myslí a nasazováním otravných taktik, aby „otestovali“ vaši náklonnost. Pokud v testu neuspějete, budou cítit zášť a pravděpodobně se na chvíli stáhnou do své ulity. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše ve Štíru, Rybách nebo Kozorohu

Foto: Shutterstock

Venuše ve Lvu

Pro Venuši ve Lvu není nic důležitějšího než láska. Je to to, co hýbe jejich světem a co pohlcuje jejich bdělé myšlenky. Při námluvách jsou opravdu dost teatrální jako by hráli hlavní roli v dramatické divadelní hře. Budou se nakrucovat jako pávy a chtít být středem pozornosti, což může být ze začátku velmi roztomilé, ale člověka neustálé ujišťování o výšce jejich ega může brzy omrzet. Jsou to však velice pozorní a štědří společníci.

V lásce je Venuše ve Lvu upřímná, srdečná a v mnoha ohledech prostá. V zásadě je pro ně barometrem zdravého vztahu to, kolik pozornosti se jim dostává. Potřebují mít pocit, že jsou středem vašeho života. Ideální pro všechny, kteří chtějí žít svůj život jako kapitolu milostného románu. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Beranu, Střelci nebo Vodnáři

Foto: Shutterstock

Venuše v Panně

Vztahy s lidmi narozenými ve Venuši v Panně jsou o detailech. Dají si čas na to, aby vás poznali a neváhají mnohdy velice dlouho zjišťovat o svém objektu touhy všechny dostupné informace z bezpečné vzdálenosti. Ve skutečnosti může nějakou dobu trvat, než si člověk vůbec uvědomí, že o vás vůbec Venuše v Panně projevuje zájem. Jsou totiž vrozeně opatrní, citliví a rezervovaní (a nejraději dělají první krok). A i když spolu už chvíli chodíte, stále si budou cenit svého času o samotě. 

Toto bohatství znalostí, které nashromáždili o svých partnerech může vést k tomu, že budou často a rádi poukazovat na to, co byste měli dělat lépe. Jejich kritické poznámky vám mohou po čase začít lézt na nervy, ale pamatujte, že to dělají z opatrnosti. Venuše v Panně má svoje vlastní nenápadné kouzlo a vůči svému partnerovi budou vždy zdvořilý a laskavý. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Býku, Kozoruhu, Blížencích nebo Rybách

Foto: Shutterstock

Venuše ve Vahách

Když stojí Venuše ve hvězdné mapě narození ve znamení Vah můžete se těšit na dokonalou milostnou hru. Jsou vynikající na flirtování, něžní milenci a v jádru opravdoví romantici. Mají rádi všechno harmonické, vyvážené a idealizované, což se může zdát na první pohled povrchní nebo nerealistické, protože život je obvykle komplikovanější. Jejich přirozený šarm a cit pro estetiku je předurčují k pohádkové lásce. 

Jsou příjemní a vstřícní partneři, ochotně sdílejí svůj život a bez rozruchu se přizpůsobují potřebám ostatních. Jsou nekonfliktní a udělají hodně, aby své partnery ujistili o své lásce. Pokud však využijete jejich spravedlivou povahu, může to vést k napětí. Trik, jak zajistit, aby vztah s Venuší ve Vahách fungoval, je být vždy spravedlivý a pracovat na vztahu 50:50. Rádi se totiž drží mota, že se k nim máš chovat tak, jak si přeješ, aby se oni chovali k tobě. Vrátí se vám to! 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Blíženích, Vodnáři, Býku a Beranovi

Foto: Shutterstock

Venuše ve Štíru

Lidé narozeni ve Venuši ve Štíru snadno přitahují pozornost ostatních, protože mají pevně nastavenou svou sexualitu a umí se koncentrovat na potřeby ostatních. Každý, kdo je zajímá, o tom určitě ví (a může být těžké odolat jejich výbušné energii). Neexistují žádné hranice pro úrovně intimity, kterou hledají. Jakmile se do vás zamilují, projevují až obsedantně vysokou úroveň lásky. Nemůžete se pak divit, že znají jméno vašeho učitele ve třetí třídě nebo pradědečka z druhého kolena. 

Venuše ve Štírech může být ve svých náklonnostech hodně provokativní. Zajímají se o svého partnera, jsou loajální, hluboce přemýšlející a rádi ukazují svou sílu i v posteli. Život s nimi nikdy nebude nutný, to je jisté! 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Rybách, Raku, Beranu nebo Býku

Foto: Shutterstock

Venuše ve Střelci

Lidé s Venuší ve Střelci jsou extrémně atraktivní – koketní, zábavní, vřelí, společenští a dychtivý navázat spojení. Ty k nim přicházejí snadno, ale většinou formou flirtu. Vážné vztahy rozhodně méně, protože mají hluboce zakořeněnou potřebu zůstat svobodní a otevření všem možnostem. V lásce jsou neklidní a dokáží se snadno zastrašit, pokud jde do tuhého nebo pokud se cítí dušeni, kritizováni nebo bez inspirace. Neustále se chtějí bavit a jejich partner s nimi musí umět držet krok.

Klíčem ke skvělému vztahu s Venuší ve Střelci je dát jim nejprve svůj prostor, i když to může být obtížné, protože jejich partneři vědí, jak koketní umí být. Jejich druhou stranou (která je mnohem zábavnější) je být skutečným životním partnerem. Pokud se zapojíte do všech jejich nápadů a budete s nimi prozkoumávat svět bok po boku, objevíte v nich milujícího partnera, se kterým se navíc nebudete nudit.

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Beranu, Lvu nebo Blížencích

Foto: Shutterstock

Venuše v Kozorohu

Člověk narozený ve Venuši v Kozoruhu je opatrný, materiálně ctižádostivý a předurčený k tomu najít si vhodného partnera, kterého mohou ukázat světu. Jediné, co v lásce chtějí je najít druhou polovičku bez otravných rituálů randění. Vždy rádi plánují, pokud jde o život i lásku, a pokud nezapadáte do jejich pětiletého plánu, nemáte šanci.

Zatímco některé lidi může jejich přístup k lásce vystrašit, jiné k při jejich klidná a soustředěná aura přitahuje. Nedělají povyk, nevykřikují své názory a raději se vždy drží v ústraní. Při randění však na partnera chtějí udělat dojem, takže žádný večer s nimi nebude nuda. I když nejsou těmi nejvášnivějšími partnery, jsou neuvěřitelně loajální a dolní vůči všem životním situacím. Zkrátka parťáci, o které se můžete v životě opřít! 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Býku, Panně nebo Rakovi

Foto: Shutterstock

Venuše ve Vodnáři

Lidé narozeni ve Venuši ve Vodnáři hledají přítele i milence – zkrátka někoho, kdo bude mít podobné nápady, bude si s nimi hrát a vyzývat ho překračovat hranice. Jejich hlava rozhodně vládne jejich srdci a ke každé situaci přistupují s rozumem a logikou. Díky tomu mohou občas působit poněkud odtažitě. 

Milenci mohou očekávat výstředního, ale ve všech ohledech jedinečného partnera, který je připraven na cokoli, neklade žádná pravidla ani hranice a dává kouzelné a spontánní dárky. Jsou chytří, otevření a rádi mluví o čemkoliv. Svoboda je však pro ně velice důležitá – potřebují mnoho prostoru, aby se mohli toulat a objevovat svět, a totéž velice rádi poskytnou svému partnerovi. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše ve Vahách, Blížencích nebo Lvu

Foto: Shutterstock

Venuše v Rybách

Venuše v Rybách značí velmi účastnou a útlocitnou povahu. Tento člověk potřebuje milovat a být milován, potřebuje, aby se mu dostávalo pochopení a sám pak bude na oplátku překypovat soucitem a ohleduplností. Bez těchto pro něj důležitých zdrojů energie by trpěl pocitem beznaděje a byl by ve světě ztracený. 

Jejich extrémní citlivost však může otestovat vaše nervy – jsou hluboce ovlivněni vším, co je kolem nich, a často se cítí zmateni a přemoženi životem. Přitahují je všechny utrápené duše. Mají obrovské srdce a potřebují někoho, kdo jim jejich oddanou lásku bude vracet zpět. 

Nejvíce kompatibilní znamení:

Venuše v Raku, Štíru nebo Panně

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Astrology Cafe, Najdise

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 12 měsíců ago

  hmmm, nějak to nesedí, ale nevadí, nějak bylo, nějak bude 🙂

 2. Jaroslava Korpášová 12 měsíců ago

  Toto mě hodně míjí a vzhledem k tomu, že 25 let mám po svém boku milujícího muže, tak ani nemám potřebu se v nějakých horoskopech “babrat”.

 3. NelaVávrová 12 měsíců ago

  Pěkně vysvětleno, netušila jsem, díky dík…

 4. Romana Mlynářová 12 měsíců ago

  Děkuji , moc pěkný článek.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account