Budete se mnou souhlasit, když napíšu, že z nějakého důvodu je nákup nové podprsenky a zjišťování své aktuální velikosti jedním z nejsložitějších nákupních procesů pro většinu žen? Předpokládám, že ano! Může se vám totiž stát následující: vybereme si podprsenku, jež perfektně padne v košíčcích, ale ramínka mají tendenci klouzat dolů, nebo naopak ramínka perfektně sednou, ale vy máte pocit, že vás pásek po obvodu zaškrtil krevní oběh celého těla. Existuje také skutečnost, že mnoho žen má jedno prso o něco větší než druhé. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna… 

Nezoufejte však! Existuje spousta tipů a triků, které se dozvíte v tomto článku, a jež vás naučí, jak z výběru spodního prádla vytěžit maximum a ujistit se, že vaše nová podprsenka bude pracovat pro vás – a nikoliv proti vám. 

Foto: Shutterstock

Co je dobré vědět při výběru nové podprsenky? 

1. To nejzásadnější: Jak poznáte, že vám podprsenka nesedí správně?

Také po příchodu z práce vaše první kroky vedou do ložnice, kde si svoji podprsenku doslova strhnete z těla? Vaše spodní prádlo vám během dne vysílá jasné signály. Věnujte jim pozornost! Cítíte zapínání a háčky na zádech? Škrábe vás? Máte otlačeniny po kosticích? Celý den jste strávila narovnáváním ramínek? Možná to děláte naprosto podvědomě a ani si neuvědomujete. Ale tohle by se rozhodně vaším standardem stát nemělo. Jde to totiž i jinak…

2. Udělejte si rychlý test, abyste zjistili, co je konkrétně s vaší podprsenkou špatně

Odborníci navrhují provést to, co se nazývá „test trička“. Stačí si obléknout těsné bílé tričko, přes které snadno a jasně uvidíte, kde se podprsenka nehezky krčí, odstává nebo vytváří nepřirozené záhyby. To všechno jsou známky toho, že máte na sobě špatnou podprsenku a je čas vyrazit na nákupy!

3. Jak by vám podprsenka měla padnout? 

Změřte si krejčovským metrem oblast svého hrudního koše a poprsí. Tentokrát žádné odhadování a šetření času se slovy: „Plus mínus je to tak asi 80 centimetrů…“ Měření je základ! A tvar vašich prsů jde hned záhy. Máte prsa daleko od sebe? Je jedno větší než druhé? Jsou příliš nízko? 

4. Pozor! Existují různé tvary prsou? 

Ano! Existuje jich sedm hlavních kategorií a typů. Tady jsou…

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

5. Opravdu při výběru záleží na tvaru prsou? 

Většina žen se zaměřuje na velikost podprsenky – obvodu hrudníku a košíčky. Samozřejmě na tom záleží, ale… Neskutečně důležitý je také tvar prsou a styl podprsenky. Například pokud máte ňadra posazená více od sebe a máte mezi nimi dostatek prostoru, je pro vás velmi obtížné nosit podprsenku s kosticemi. Stylisti proto těmto ženám doporučují najít si podprsenku se zkrácenými kosticemi (nebo kompletně bez nich), jež prsům budou poskytovat náležitou oporu, ale nebudou je stahovat. 

6. Zpátky k velikostem. Řekněme, že si myslíte, že máte 75B, pásek pod prsy se zdá být ale příliš uvolněný a neposkytuje vašim prsům takovou podporu, jakou byste si představovaly. Je tedy v pořádku zvolit 70B? 

Ani náhodou! Existuje totiž koncept zvaný sesterská velikost, který je rozhodně důležité znát. Tady je jeho podstata: když jako příklad použijeme velikost 75B: tato velikost je to stejné jako 70C – stejná velikost košíčku (jen s menším obvodem hrudníku). A to je přesně to, co potřebujete! 

7. Řekněme, že potřebujete velikost košíčku menší než 80A. Co s tím? 

Pokud je váš obvod hrudníku 80 centimetrů a chcete podprsenku, která bude sedět k menší velikosti ňader, neváhejte v obchodech hledat velikost 80AA. 

8. Počkat… co znamení dvojitá písmena u velikosti košíčku? 

Pokud máte velikost košíčků A a chcete si vybrat ještě menší, jde to dvakrát, třikrát, čtyřikrát – a každé A navíc bude znamenat o jednu velikost menší. Na opačné straně spektra stojí třeba dvojité DD – to zase znamená větší objem košíčků. Je to velice matoucí a máme velké štěstí, že toto označení se u evropských značek používá minimálně. Pokud si však budete kupovat spodní prádlo od americké značky, můžete se s tím rozhodně setkat a je dobré vědět, co to vlastně znamená.

Foto: Shutterstock

9. Co znamená to, že mi ramínka neustále sklouzávají z ramen? 

Jedním z důvodů může být to, že máte úzká ramena a nebo se často hrbíte. Pokud je to tak, doporučili bychom vám podprsenku, která nabízí možnost překřížených širších ramínek, jež směřují za váš krk. Mnoho variant podprsenek nabízí multifunkční umístění pásků ramínek, což je velice praktická záležitost, když chcete jednu podprsenku, jež bude pasovat do různých střihů šatů a topů, ale také skvělé pro ty, kterým klasické umístění ramínek stále sklouzává dolů. Při nákupu podprsenky je také ohromně důležité ramínka v prodejně hned při zkoušení upravit a zjistit, jak vám bude podprsenka sedět na vašem těle se vším všudy. 

10. Kolik podprsenek potřebuji ve svém šatníku?

Je docela dost pravděpodobné, že ve vašem šuplíku se spodním prádlem je teď aktuálně takových 20 kusů, včetně těch, co jste si koupila před mnoha, mnoha a mnoha lety. Nemýlíme se? Zbavte se jich! S největší pravděpodobností vám už stejně nebudou sedět a jejich kvalita rozhodně také nebude úplně prvotřídní. Vy potřebuje dvě až tři podprsenky v neutrálních tónech – černá, bílá a tělová. To je váš základ, který budete nosit každý den. Pak přidejte jeden sexy kousek v černé nebo naopak výrazné barvě (jestli se to vám nebo vaší drahé polovičce líbí). Jednu tělovou bez ramínek a jednu sportovnější braletku pro chvíle volna. To je celkem šest podprsenek, které potřebujete! 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Ženy s.r.o.

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Velmi přínosný článek pro ženy.

  2. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Parádní článek

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account