Září je tady, škola (konečně) volá a vše se vrací do zajetých kolejí. Znovu ten navyklý režim, práce, děti, nákupy, domácnost… Ale kam byste spěchala? Nechte ještě chvíli tu železnou košili ve skříni, máme pro vás větší parádu! Taková dovolená v září má své kouzlo. Inspirujte se, kde si začínající podzim opravdu užijete.

Už jste se setkala s pojmem mikrodovolená? Z trendu posledních let se rychle stává fenomén, tak si o něm pojďme něco říct. Jde o krátkou cestu, ideálně prodloužený víkend, kdy si sbalíte jen to nejnutnější a vyrazíte do světa. Občerstvit se, vyčistit si hlavu, získat zdravý nadhled, svobodu, inspiraci a duševní rovnováhu. Poznat nová místa, lidi, chutě a zjistit, že doma se bez vás nic nezblázní. Líbí? Radynacestu.cz šijí tyhle parády na míru!

Zařaďte mikrodovolené do svého životního stylu a odhalte jejich skrytou sílu: Jsou železo tavné! Zvlášť ty od nás. Tak hurá na ně, vaše zážitková dovolená čeká.

Zahalte se do květin v Holandsku

Máte ráda květiny? Jste zvědavá třeba na japonskou nebo indickou zahradu? Pak vás nadchne To nejlepší z Amsterdamu, kde se zúčastníme mezinárodní zahradnické výstavy EXPO Floriade. Cestou se svezeme vlakem i loďkou. Navštívíme také amsterdamskou stálici v podobě plovoucího květinového trhu. Objevíme, jaká tajemství skrývá čtvrť červených luceren, prošmejdíme největší zdejší tržnici pod širým nebem, stavíme se v brusírně diamantů a uvidíme dům, kde žil jeden z nejslavnějších synů města, Rembrandt van Rijn. Není to dovolená na míru pro každou ženu? Rozhodně ano. Pokud tedy přemýšlíte, kam na poznávací zájezd, Holandsko je perfektní volbou.

Degustujte pivo v Belgii

Znáte film V Bruggách? Jestli jste si u něj snila, že tohle krásné město jednou navštívíte, tak jsme tady s příležitostí. Zájezd nese název Belgická města a právě Bruggy jsou jedním z nich. Nevynecháme věž Belfried a i ta plavba říčním kanálem bude! Mezi další zastávky patří Antverpy s degustací belgického piva všemožných i nemožných příchutí, středověký Gent a ochutnávka gentského nosu, což je zdejší tradiční cukrovinka. A konečně Brusel a jeho slavné Atomium, což je jeden ze symbolů města. Jde o 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa. Budete si ho prohlížet obtěžkaná už jen lehkým chlebníkem…Dovolená v Belgii je zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Buďte šik v Paříži

Vyrazme do kraje pravého šampaňského. Rozhlédneme se z Eiffelovky, navštívíme Remeš, poplujeme po Seině… Vychutnejte si To nejlepší z Paříže! Navštívíme vinný sklípek v Champagne a omrkneme tradiční způsob výroby pravého šampaňského. V Remeši se necháme ohromit majestátní katedrálou a kouzelnými uličkami města. V Paříži navštívíme Lucemburské zahrady i národní památník Pantheon s hrobkami slavných francouzských osobností (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas starší nebo Victor Hugo). Přičichneme k výrobě francouzských parfémů a na Montmartru si vychutnáme pravou uměleckou atmosféru. Zažijte prodloužený víkend v Paříži v barvách podzimu!

Poznejte účinky mikrodovolené na vlastní kůži v malé skupině cestovatelů a s nadšeným průvodcem, který se na vás těší v CK Radynacestu.cz. Podívejte se i na další mikrodovolené a vyberte si tu, která vám padne jako ulitá. Cestujte, sněte, procitněte, zrušte své staré zvyky!

Dokážete velké věci – poznávejte svět, poznávejte sebe.

Foto: Shutterstock

Tagy:
4 Komentářů
  1. Krásné tipy na dovolenou, Holandsko mě opravdu láká.

  2. MichaelaHoráková 2 roky ago

    Souhlasím, Holandsko je úžasné 🙂

  3. Kristýna Štírová 2 roky ago

    Tyhle prodloužené víkendy mám fakt ráda. 🙂 Je to ideální na návštěvu jednoho města. Intenzivní, ale o to hezčí. Člověk ochutná gastronomii, projde pár památek a nasaje atmosféru. A doba podzima je na tohle fakt ideální. 🙂 My děláme s manželem investice do zlata přes https://www.investice.cz/ukladani-do-zlata/ takže nemáme problém s penězi a dost často podobné dovolené plánujeme. Oba jsme OSVČ, tak si klidně uděláme volno ještě v pátek a pondělí. 🙂

  4. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Zatím provozuji jednodenní výlety po blízkém okolí, rozhledny, jeskyně, houbaření.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account